Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szegény bp-i egyetemista hol...

Szegény bp-i egyetemista hol talál olcsó menzát, ahol főtt ételt ehet?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát tulajdonképpen sehol... minden menza a bevétel miatt főz másoknak, nem emberszeretetből.

A legolcsóbb megoldás, ha a szegény bp-i egyetemista megtanul főzni, vagy benyom egy-egy szenyót vagy egy rántottát.

2012. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Keress kifőzdéket, menüs étkezdéket. 5-6-700 pénzekért jókat lehet enni.
2012. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem a legolcsóbb, de én kínaikban is szoktam enni, néhol akkora adagot adnak, hogy nem bírom mindet megenni és azt el lehet csomagoltatni. Ha viszel dobozt akkor azért sem kell külön fizetni. De sokszor esek kisadagot is, azzal jól is lakok, olyan 500 Ft körül mozog.

Aztán van még a Főzelékfaló, ilyet sok helyen találsz, bár plazákban drága, de 300-400 forintért kapsz vmi főzeléket vmilyen feltéttel. Na jó 300ért feltét nélkül csak. Ez annyira nem éri meg. Más kifőzdékben nem ettem, bár tuti van olcsó, főleg rossz környéken olcsók a kajáldák.

Az éri meg a legjobban, ha főzöl.

2012. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom melyik vaddisznó pontozott le, de én bizony lehúztam 4 évet kifőzdékkel, de bizonyára én csináltam valamit rosszul, a lepontozónak meg valami sokkal jobb ötlete van, és le is írná, ha tudna írni szegény...


Mindenesetre szerintem az a legjobb megoldás. Bár sokszor főztem magamnak, de ugyanúgy 5-600 ft-ot elvitt, és se leves nem járt hozzá, se desszert... És emellett még főzni kellett...

2012. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A kínai tényleg nagyon olcsó, már 350 Ft-tól van ebéd, szerintem verhetetlen. (Én a kis adaggal is jól lakom..)
2012. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy rossz ötlet, de egy próbát megér. Ismerkedj össze egy idös nénivel, segíts neki bevásárolni, cserébe pedig kérd meg, hogy fözzön neked.
2012. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Keress egy közeli közép- vagy általános iskolát, és amikor a déli óráid üresek, vigyél onnan ebédet ételhordóban.Ilyen konyhákon elég nagy adagokat szoktak adni. Ha nem mindig érsz rá délben, akkor játszadozhatsz is a napokkal, hogy egyszer több adagot veszel, akkor lesz az elfoglalt napjaidon is.

Bár én nem Pestről írok, de mi is hordjuk az ebédet egy középsuliból. Találtunk egy olyat, ahol 600ft egy ebéd, de akkora, hogy a férjemmel kettőnknek elég egy adag. Itt pl. azt is meg lehet csinálni, hogy csak másodikfélét veszek, és akkor csak 400ft. Ha itt van ilyen, akkor ott is találsz. Gondolom.

Van ahol egy hétre be kell fizetni előre, de van, ahol akkor fizetsz, amikor mész az ebédért. Szerintem kis keresgéléssel, és kitartással megtalálod a megfelelő konyhát.

2012. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!