Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki sok mindent el tesz...

Aki sok mindent el tesz télire fagyasztóba, kérdezhetek? Meg éri-e bekapcsolni egy 3 fiókos mélyhűtőt?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha sok mindent teszel bele,akkor megéri. Nekem nem csak zöldségek stb. vannak a mélyhűtőben,hanem sok főtt étel,kalács stb. Így nincs gondom a mit főzzek ma kérdéssel.

Sokkal kevesebb dolgot kell venni az üzletekben.

2012. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha alaposan megnézed, az valószínűleg csak 2,5 fiók.

Igen, megéri, bár lehet, hogy már be kellett volna kapcsolni júniusban, mert:

júniusban kellett bespájzolni a télire való zöldborsót, júliusban a zöldbabot, karalábot, aug-ban már lehetett a tököt, karfiolt, zöldpaprikát, paradicsomot, majd még jön a répa-gyökér, petrezselyem. Bár ezekből még sokmindent tudsz pótolta (talán a borsó kivételével mindent), ezért még most sem vagy vele elkésve.

A gyümölcsökből is rengeteget lehet télire lefagyasztani, ilyenkor sokkal olcsóbbak ezek a dolgok, mint majd télen, amennyiért hozzájutsz, ha egyáltalán hozzájutsz.


Nekem gyakorlatilag másfél fiókos a fagyóm, és egy személyre spájzolok. Amit berakok, azokat karácsony előtt kezdem el felhasználni, és kb. április-május közepéig tart ki. Ekkor elmondhatom, hogy minden hétvégén van valami zöldféle az asztalomon.

Így már húsféleséget csak annyit tudok berakni, ami max. 1-2 főzésre való adag.

2012. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
van egy kombi hűtő,fent hűtő lent fagyasztó(2.5 fiók)tele van eper,hús,zöldbab,petrezselyem zeller,padlizsán.
2012. szept. 13. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen az a kérdésed, hogy ezen felül egy plusz 3 fiókosat bekapcsolj-e, vagy mi a kérdés?
2012. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, ezen kívül még 3 fiókosat szeretnék bekapcsolni.
2012. szept. 13. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha te is abban gondolkodol, hogy az összes zöldség-gyümölcs-féléből télire valamennyit (fajtánként minimum 2-3 főzésnyit) be akarsz spájzolni, és még főtt kaját és nyershúsokat is akarsz tárolni magatoknak, akkor elképzelhető, hogy szükséged lenne rá.

Látod, nekem 1 főre a másfél fiók tele van a zöldség-félékkel, és kész (főtt) kaja, vagy akciós húsból tartalék már nem igazán fér benne.

Tavaly pl. nem is tudtam csak közvetlenül karácsony előtti napokban megvenni az ünnepre szánt húsokat, mert a fagyóban nem volt helyem.


Hogy könnyebben tudj számolni: 1 főre beraktam pucolva kb. 1,5 kg borsó, 2,0 kg zöldbab, bent van 4 jó nagy fej karaláb, 1,5 kg karfiol (ebből még teszek) 2,0 db. csillagtök panírozva, (majd még belejön 1-2 fehértök főzeléknek) 3,0 kg zöldpaprika, 2,0 kg paradicsom.

Jön még bele kb. 2,5 kg répa + 1,5 kg gyökér. Így tele lesz totál a másfél fiókom.

Ha most beszorzod, hogy hányan vagytok, és megéri-e, hogy a 3 fikost is bekapcsold, könnyebben tudsz dönteni.

2012. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,2 gyerek(4 és 1 évesek) és 2 fenőt vagyunk.Szép napot!
2012. szept. 13. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!