Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket tudnék vinni...

Milyen ételeket tudnék vinni iskolába?

Figyelt kérdés

Van úgy, hogy sokáig benn vagyok, és jóformán élesztős péksütiken élek, amik drágák is, és unom már őket.

Valami főtt ételre gondoltam, ami nem romlik olyan könnyen, elvihető műanyag dobozban, és eláll jópár órán át (mivel messze lakom a sulitól, és korán indulok, ezért legalább 6-7 órát kéne álljon, mielőtt megenném, ezt úgy, hogy előtte éjjel hűtőben lenne).


Kerestem már itt gyakorin is ötleteket, találtam szép számmal, de hátha tudnátok mondani újabbakat :)


Ja, igen, heti 2000 Ft-ból gazdálkodnék (a heti igazából csak azt az 5 napot takarja, amíg suliban vagyok).


Köszi előre is! :)



2012. szept. 13. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem heti 2 szer volt olyan amikor délután 4 ig órám volt és csak olyan fél 6 ra értem haza és persze korán is indultam, én a kajámat úgy oldottam meg hogy fogtam egy hűtőtáskát beleraktam 2 jégakkut azzal kibírta a kajám az egésznapot, a megmelegítését meg úgy oldottam meg hogy megkértem a büfés nőt hogy melegítse meg nekem. Én ilyenkor így vittem főt kaját.
2012. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szendvics-főtt hús, rántott sajt, csirkemell, prizsi, cukkini, halrudak majonézzel, csalamádéval zsemlébe

sonkás, sajtos, szalámis, körözött, tojás, fűszervajas szendvics zöldségekkel

kefír, gyümölcsök

főtt rizs hozzá paradicsomos halkonzerv

különféle tonhalsaláták

kápsoztás, mákos, diós, krumplistészta

rizseshús, tarhonyáshús

főtt hús krumplival, kompóttal

rizskoch mákosguba, gofri, palacsinta

lesütött husok

fasírt kruplival

2012. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, romlandót hűtés nélkül semmiképp!


Nem tudom, hogy viszonyulsz a műkajákhoz... nem túl egészséges, de vannak ezek a snackes tésztalevesek. A legolcsóbb nálunk 75 ft, beletöröd a tésztát egy műanyagba tálba, rá a tészta mellé csomagolt kis fűszer+olaj ( minden benne van a zacsiban), forró víz rá, 3 perc, és és lehet enni.


Vagy csinálhatsz szendvicseket füstölt sonkával, vagy kolbásszal, füstölt sajttal, az kibír pár órát hűtés nélkül.

2012. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Hát ez elég sok idő nincs menza?

Talán rizs, lencse, kukorica salik olajos citromos ecetes öntetel.

Puliszka változatokfözhetsz bele sajtot

Füszeres tepsis krumplik

baconbe tekert sült aszalt gyümik

zöldség fasirtok

2012. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tészta, majonéz, húsok, halak ezeket hanyagold mert könyen romlanak pláne hat hét órát 1 fütött teremben.
2012. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Menza sajnos nincs, a környéken vannak éttermek, meg a suliban büfé, de ott drágább egy menü, vagy büfében ugye a szendvics, péksüti, mintha itthon megveszem a hozzávalókat.

Hűtőtáskánk van, de csak nagyon nagyméretű, azzal nem mászkálhatok, a jégakkus megoldás meg túlzottan lehűtené, habár a büfében van mikró szerintem.


Azért köszi a kajaötleteket, nagyon jókat írtatok, ha hűtési ötlet is van, annak is örülnék :)))

2012. szept. 13. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én rendszerint reggel 8-este 8-ig tanyázok a belvárosban, mivel órák között nincs időm hazaugrani, ebből a tapasztalatból mondom, hogy: gyakorlatilag bármit elvihetsz, ami van otthon, és a hűtőből vetted ki reggel. Reggeli az otthon, kávé mellé pár szelet pirítós, ezzel jól vagyok délig. Ebédre szoktam általában enni, estig jól is vagyok vele, amíg haza nem érek. Vittem már bolognaitól krumplipüréig, majonézes cuccig mindent, amit éppen összeütöttem, amikor volt rá időm, ebédig egyik sem romlott meg :P
2012. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hm, igen, most hogy mondod kedves utolsó, ha a szendvicsben lévő vaj, szalámi, párizsi, stb. kibírja a napot, akkor a főtt ételnek is ki kell bírnia... Na mindegy, majd meglátom, milyen lesz, ha viszek :)
2012. szept. 14. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom merre laksz, de SPAR-ban meg IKEA-ban lehet kapni hűtőtáskás ételhordókat, meg pici táskákat, amit bele tudsz tenni a hátitáskádba! Keress rá neten!
2012. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!