Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van ráírva egy üdítőre,...

Miért van ráírva egy üdítőre, hogy felbontás után hűtőszekrényben tárolva (csak) 3 napig őrzi meg szavatosságát?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ezen a héten kedden kinyitottam egy cappy-t, vagy nestea-t de alig ittam belőle egy pohárral, akkor ma már nem is ihatok belőle? Bajom lesz tőle? Vagy ez csak tájékoztató jellegű, és nem biztos, hogy teljesen ugyanolyan ízű lesz, de attól még jó? Hűtőben tároltam természetesen.
2012. szept. 16. 19:07
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Amíg légmentesen le van zárva, addig az ital csíramentes, steril. (Ezt általában hőkezeléssel érik el.) Mikor kibontod, a levegőben mindenütt jelen levő baktériumok bejutnak az italba, és mivel annak cukortartalma kiváló táptalaj számukra, abban szaporodni kezdenek.


Hűtőben tárolva az ital alacsonyabb hőmérsékletű, és így a baktériumok lassabban szaporodnak, mint a számukra ideális 20-30 fokos környezetben. Így hosszabb ideig tárolható az ital anélkül, hogy veszélyes mértékben elszaporodnának benne a kórokozók. Természetesen a 3 nap szavatossági idő nem azt jelenti, hogy a negyedik napon már mérgező, vagy valami betegséget okozó lenne az ital, csak azt, hogy a gyártó cég ennyi ideig garantálja, hogy még nem okozhat problémát.


Az ital természetesen fogyasztható a 4., 5. napon is, csak tudnod kell, hogy minél hosszabb ideig tároltad, annál valószínűbb, hogy megváltozik az íze, esetleg enyhe - vagy később erősebb hasmenést is okozhat. Extrém esetben, sokáig tárolt gyümölcslé meg is tud penészedni, vagy a belekerült baktérium fajtájától függően enyhébb vagy súlyosabb ételmérgezést is okozni.


A kibontott italt el lehet fogyasztani a szavatossági időn túl is, csak ebben az esetben tudnod kell, hogy növekszik a hasonló problémák veszélye, valamint a szavatossági időn túl a gyártó nem hibáztatható ezekért a problémákért.


Pedro

2012. szept. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez csak egy sablonszöveg szerintem. Persze az előttem lévőnek is igaza van valamilyen fokon, de hányszor megiszom az egyhetes italokat is, soha nem lesz tőle bajom
2012. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Miért, én nem ezt írtam?


Pedro

2012. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan termékeken hiába van feltüntetve, hogy felbontás után hűtve tárolandó, ennek ellenére nem feltétlenül muszáj hűtve tárolni.
2018. jún. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!