Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hártya a zöldtea tetején?

Hártya a zöldtea tetején?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit rontok el tea készítésénél,

mert nekem rendszeresen ilyen hártya szerű valami képződik a tea tetején,

mintha olaj vagy zsírcsepp került volna bele.

Azért is zavaró, mert ivás közben a csésze oldalára tapad.

Az is lehet, hogy ez természetes és csak nekem zavaró. Ha nem, akkor érdekelne a megoldás.Köszi!



2012. szept. 18. 16:10
1 2 3
 21/21 rockika válasza:

A víztisztító kancsó teljes mértékben megszünteti ezt a problémát. Otthon találtam egy brita classic márkájú kancsót, de szűrő nem volt hozzá. Eredeti brita szűrőt akartam venni bele, de csak 3as csomagban volt a media marktban, ezért ugyanitt vettem egy anna márkájút (1700HUF, 100/150 liter víz szűrésére), ami jó minden márkába.

Tapasztalat: 2-3 perc alatt átmegy a szűrön 2 liter víz, és az ebből főzött tea sokkal tisztább, hártya sehol és az íze is kellemesebb, lágyabb. Nekem még a régi fajta kancsó van, de az újabbak elvileg még jobban szűrik a vizet. Kávékiállításon is kizárólag szűrt vizet használtak a nagy tudósok, szóval van valami igazság ebben a vízszűrésben.

2014. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!