Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez csiperke gomba? Van olyan...

Ez csiperke gomba? Van olyan mérgesgomba, ami nagyon hasonlít a csiperkére?

Figyelt kérdés

Kicsit halványra sikerültek a képek.

A kalap átmérője 10 cm, a tönk hossza kb 9 cm.


[link]

[link]

[link]

[link]



2012. okt. 1. 13:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Hát én nem értek hozzá... De gondolom, azért egy adagot meg kell enni belőle, hogy komoly baja legyen az embernek. Lagalábbis olyan esetet olvastam, hogy a családfő meghalt, de akik csak belekóstoltak a főztjébe, azoknak "csak" hasmenésük lett.
2012. okt. 1. 19:27
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A könyv szerint a tipp növényekre szól. A gomba nem növény. A mérgek erőssége és hatása is más és más. Létezik egyébként gombázós fórum, ott nagy valószínűség szerint gyors és szakszerű választ kapsz, szakértőtől is:


[link]

2012. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a linket!
2012. okt. 2. 17:49
 14/27 anonim ***** válasza:

Ez csiperke gomba.

De ahogy a többiek is írták már öreg.

De ha gondolod megeheted. :)

2012. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Ezt már nem fogom, de ha legközelebb találok ilyet, akkor megeszem. :)) Lényeg, hogy a csiperkéhez hasonló mérgesgomba akkor nincs. Nem értek a gombákhoz, csak valahol olvastam, hogy van olyan mértges fajta, ami kísértetiesen hasonlít egy ehető fajtára, és sokan összetévesztik (már nem tudom, melyik gomba volt). :)
2012. okt. 3. 14:36
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan gomba van, ami ehetőre hasonlít! Ha nem értesz hozzá akkor csak olyat szedj, amit már ismersz vagy vizsgáltasd be!
2012. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

"Lényeg, hogy a csiperkéhez hasonló mérgesgomba akkor nincs."

Apukám... Te tényleg ilyen egyszerű vagy? Ezt ki a fene írta?

A gyilkos galóca pont hasonlít a csiperkére és éppenséggel pont az egyik legveszélyesebb gomba...

De szedjél csak nyugodtan aztán habzsoljad befele vizsgálat nélkül...

2012. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es, bár a szabályzatban benne van, hogy ne kérdéssel felelj a kérdésre, és te mégis megtetted, de egye fene, azért én válaszolok neked mindkét kérdésedre:


1. Amennyiben az egyszerűség a gombaismeretre értendő, igen, egyszerű vagyok. Amennyiben az élet egyéb területeire, annyiban nem jellemző. (Tehát pont a fordítottja, mint nálad.) XD


2. Rögtön az első válaszoló írta, hogy általa ismert mérgesgombára nem hasonlít. ;) (Persze lehet, hogy pont a gyilkos galócát nem ismerte.) :)


És a válaszok után egy jótanács:

Az előtted író hozzászóló is azt írja, hogy vannak mérges fajták, amik ehetőre hasonlítanak, de nézd csak, mennyire más stílusban. Vegyél példát róla (és a többi normális, intelligens hozzászólóról), ha nem akarsz olyan mérhetetlenül egyszerű maradni, amilyen jelenlegi állapotodban vagy. :)


Továbbá gombát szedni és behabzsolni vizsgálat nélkül nem fogok, ha ilyen felelőtlen lennék, akkor már megtettem volna, és nem bajlódtam volna azzal, hogy lefényképezem, feltöltöm, és topicot indítok róla. De azt hiszem, ez elég logikus. ;)


Legyen szép napod a lehetőségeidhez mérten! :)


A többieknek köszönöm szépen a segítséget!

2012. okt. 4. 10:58
 19/27 anonim ***** válasza:
25%
Figyelj, én leszarom, ha megdöglesz, mert idióta vagy, sőt, ez igazából csak emeli maradék ember színvonalát...
2012. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Gond nélkül felismerek egy gyilkos galócát,azért is kezdtem azzal,hogy ennek sötét a spóralemeze.Tovább azt hiszem nem kell sorolnom.
2012. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!