Milyen gomba ez?

Figyelt kérdés

Itt vannak képek a gomábkról: [link]


A tegnap szedtük lombhullató erdőben, földből nőttek, nagyobb csoportokban voltak, kisebbek nagyobbak. Őzlábnak hittük, de nem teljesen olyan. Valaki azt mondta, hogy `parlaggomba` de ilyen gombát nem találok a neten.


Jó illata van, de nem esszük meg, mert nem tudjuk biztosan. Viszont kíváncsi lennék, hogy milyen gomba lehet ez?



2012. okt. 21. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csipkés őzlábgomba vagy karcsú őzlábgomba. De szerintem csipkés. Mindkettő ehető amúgy és nagyon ízletesek lehetnek, ha meg akarjátok enni, akkor mindenképpen vizsgáltassátok be gombaszakértővel.

Amúgy mi tegnap és ma is voltunk gombázni, rengeteg nagy őzlábgombát és gyűrűs tuskógombát (nálunk úgy hívják falusian, hogy hromadinka) szedtünk, ma rántott őzlábgomba az ebéd. :) Én ezeket ismerem meg még 1-2 fajtát, de lakik tőlünk nem messze egy gombász emberke, ha nem vagyok biztos benne, mindig bemutatom neki amiket szedtem, de eddig még sosem sikerült bolondgombát szednem. :)

2012. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nézegettem fotókat, én inkább a karcsúra tippelek - emlékezvén milyen volt tegnap mikor még nem volt így összekoppanva :)
2012. okt. 21. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!