Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért fuldoklik az ember a...

Miért fuldoklik az ember a fahéjportól?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem, nem próbálom ki csak mondja meg vki http://www.youtube.com/watch?v=Cyk7utV_D2I

2012. okt. 21. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Eltömíti a tüdőben a hörgőket és kevesebb oxigén jut a szervezetbe. Nem jó játék, kivéve ha hülye vagy.
2012. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg a fahéjat magában - egy csipetnyit, és akkor rájössz, hogy CSIPÖS. Ha bekapnál egy merökanál borsot, akkor is rosszul lennél töle, ugyanez érvényes a fahéjra is.
2012. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Itt nem a csípősségről van szó, hanem a fahéjpor szemcseméretéről. Más anyagokkal is működik a dolog.

Régen úgy próbálták elkerülni a katonaságot egyesek, hogy a fahéjhoz hasonlóan apró finomságú kakaóport tüdőztek le, sorozás előtt. Ettől a tüdőszűrőn egy folt látszott a tüdejükön és ha szerencséjük volt akkor alkalmatlanná lettek nyilvánítva. De ez veszélyes játék volt, pont azért mert a szemcseméretből adódóan fulladozást okozhat.

2012. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szeretném megköszönni neked, hogy megosztottad ezt a videót, régen röhögtem már ilyen jót :D
2012. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megnézném ugyanezt az előadását borssal vagy csilivel.
2012. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, maga a poranyag okoz légúti görcsöket. ha ez még fűszer is, valóban komoly tüneteket okozhat, egy ártalmatlan fahéj is.

gyakorlatilag bármitől egy kis porított anyagtól is meg meg lehet fulladni, ha "cigányútra megy"....

2012. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na meg iszonyatosan tud csípni. Olvastam, hogy egészséges, ezért egyszer egy mokkáskanálnyit megpróbáltam megenni. Iszonyatosan csípett. Meg sem ettem az egészet.
2012. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fahéj egyszer egy szilárd por ami a hörgőben halálos görcsöt okozhat.Másodszor fahéjaldehid nevű illóolajat tartalmaz ami érzékenyebb egyéneknél fokozza a görcsöt.
2012. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
A (valódi, nem az instant) kakaópor is ugyanilyen finom por, mégse fogsz tőle így „haldokolni”. Mert az nem csíp. Így nem fogsz felhőket köpni és fuldokolni sem, ha nem nyeled félre. Mondjuk az már a videóból is nyilvánvaló, hogy nem a levegővétel a problémája...
2012. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!