Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyümölcstea ér valamit élénkít...

Gyümölcstea ér valamit élénkítésképpen? Esetleg egyéb tipp?

Figyelt kérdés
Vissza szeretném fogni a kávéfogyasztásomat.

2012. nov. 4. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
igyál olyan teát, amiben FEKETE tea van, az élénkít!
2012. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem tudom pontosan mire gondolsz, de szinte minden teának megvan az előnye. Ismerek is egy könyvet az a címe Az Isten patikája, talán találsz róla valamit az interneten.
2012. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgára készülök, elég nagy a hajtás a suliban is, de nem szeretnék kávéra rászokni, hogy éberebb legyek. Szóval ezért gondoltam, hogy teázni fogok, mert valakitől hallottam, hogy esetleg használ úgy mint a kv... ezért gondoltam megkérdezem mi igaz ebből :)
2012. nov. 5. 00:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Iszom kv-t, azt hallottam rá lehet szokni mint a cigire, amit nem szeretnék :(
2012. nov. 5. 00:13
 5/5 anonim válasza:

Vannak teák amelyek segítik a koncentrálást, az előbb említettem neked 1 könyvet, ma volt időm bele olvasni, és a következőt találtam neked. Igyál zöld teát.


A zöld tea, ugyanúgy mint a kávé tartalmazz koffeint, viszont amíg a kávé koffein tartalma hamar felszívódik, addig a zöld tea szépen fokozatosan fejti ki hatását. Segít az éberségben és koncentrálásban, valamint egészséges is. A Távol keleten igen népszerű, ott szokás levesbe is főzni.


A kávéról azt mondtad, hogy nem akarsz rászokni. A kávé valójában jótékony hatású, de itt most ne a Nescafe 3in1 és egyéb mesterséges porokra gondolj, hanem az igazi darált kávéra. A kávé azon kívül, hogy jótékony hatással van a koncentráció képességre és például enyhíti az izgulást, ugyanakkor segít a vér helyes áramlásában mert tágítja a vér érrendszert. Ugyebár gyakran halassz arról, hogy vérér szűkület / infarktust egy lapon említik. Szóval egy mondatba megfogalmazva, a valódi kávénak fogyasztása egészséges és jó hatással van a szervezetre, az megint más kérdés hogy az ízesítés céljából belekevert cukor/tej/tejpor/tejszín milyen hatással van a szervezetre.


Minden esetre, kerüld az energia italokat, melyek hasonló hatást ígérnek, mert bár kifejtik a hatásukat hatalmas az ólom tartalmuk, melyet a szervezet nem bír feldolgozni.

2012. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!