Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A koffeinmentes kávé mitől...

A koffeinmentes kávé mitől koffeinmentes? Mi marad ki belőlle?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
A koffein!
2012. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
a koffein
2012. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
76%

A normál kávé alapból tartalmaz koffeint azt nem utólag teszik bele.

A koffeint mentes kávéból viszont kivonják a koffeint.

2012. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
erről az jut eszembe, hogy aki két mondatban mondja el azt amit egy szóban is el lehet, az egyéb aljasságra is képes (idézet volt kedvenc tanáromtól)
2012. nov. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gugu Gabor ***** válasza:
47%
Gondoltam kicsit bővebben kifejtem... :)
2012. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A zöld kávéban koffein van ami az éréskor képződött.Van olyan oldószer ami csak a koffeint vonja ki.Megáztatják vízben a kávét és oldószrrel kezelik ami a koffeint kioldja. Utána ugyanúgy pörkölik mint a másikat és ezzel a maradék oldószert is eltávolítják és a pörköléssel állítják be az ízét is.

A kávéíz a pörköléskor keletkezik a hő hatására létrejövő kémiai folyamattal amit pirolízisnek nevezünk.Ekkor furfurilalkohol nevű vegyület képződik ami a kávéízt adja.Ez olajos cseppek alakjában jelentkezik a kávé felületépn.

2012. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
szerintem a kérdező meg is érdemli :))
2012. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
A koffeinmentes kávéba a koffein teljes hiányát rakják bele, ezért koffeinmentes.
2012. nov. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valami hasonló válaszra számítottam mint a Gáboré, a többi kommentelőnek is köszönöm kedves válaszukat és, hogy a drága életükből időt szakítottak a hülye kérdésemre!
2012. nov. 6. 07:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy létezik olyan kávénövény - olyan fajta, ami alapból kofeinmentes. A legtöbb koffeinmentes kávét ebböl készitik, mert nem kell sok pénzért kivonni belöle a koffeint.
2012. nov. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!