Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megennétek így a joghurtot?

Megennétek így a joghurtot?

Figyelt kérdés
Most vettem egy egykilós krémjoghurtot jó drágán. Ahogy felbonottam, a tetején egy 20 ft-osnyi penész volt. A többi része jónak tűnik.
2012. nov. 14. 10:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem.Ezt gusztustalannak tartom.Nyilván nem jó,ha már megpenészedett. :/
2012. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kuka.
2012. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem!

Aminek egy -kis- része, teteje, bármije penészes az már úgy ahogy van nem ehető, rossz, romlott, betegséget okozó. Az hogy csak egy része penészes attól még az egészben ott vannak a baktériumok. Ezt sokat nem tudják. Ezért nem szabad levágni pl egy penészes kenyér sarkát, mondván "a többi jó, ehető, semmi baja". Tévedés. Olvass utána a neten.

Ne edd meg a joghurtot.

2012. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ráadásul ha most vetted, vidd vissza a boltba!
2012. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Antimod ***** válasza:
100%
Kizárt, inkább vidd vissza a boltba, ha nincs nagyon messze, így, tetején a penésszel. Jó, ha számla is van hozzá.
2012. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
én is visszavinném a boltba,és örüljenek hogy nem borítom a fejükre.
2012. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Antimod ***** válasza:
41%

"Jó, ha számla is van hozzá."


Eh, nyugta, mindegy.

2012. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

ha már kötekedünk


a penész nem baktérium, hanem gomba

2012. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak dupla pont jár... a gomba nem bactérium!

amúgy én is visszavinném, simán kötelesek visszavenni, kicserélni, persze, ha igazolható a vásárlás napja pl blokkal.

2012. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

jó jó...persze penész, az nem túl szép. Meg ha teheted akkor tényleg vidd vissza, ki kell cserélniük.

Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért van ez a hülye szlogen a boltokban "árut csak sértetlen, ép csomagolásban veszünk vissza stb stb.".

Nyilván ez lehet érvényes a műszaki cikkekre, vagy ajándéktárgyakra, de milyen szabály van az élelmiszerekre? Honnan tudná meg a szerencsétlen vásárló, hogy penészes joghurtot vett, ha nem bontja fel? De úgy meg nem veszik vissza, mert már bontott.. Sajna én jártam már így.

Egyébként, én megenném, mert már rosszabb dolgokat is ettem :D De aki undorítónak találja, az úgyis visszaviszi.

2012. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!