Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan ételeket...

Amcsih kérdése:

Mondanátok olyan ételeket amitől a gyomorsavam nem megy fel az egekig?

Figyelt kérdés
Amúgy is sok a gyomorsavam. Gyógyszerem is van.

#gyomorsav #sav #ételeke
2012. nov. 19. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A rizs, a krumpli, a tészta alapú ételektől nem szabad, hogy felmenjen, különösen, ha semmi ecet, vagy citromlé és hasonló nincs benne.

Ugyanígy nem emelheti a gyomorsavadat pl. a rántott hús és hasonló kaja sem.

A savas gyümölcsök (citrom, narancs, hasonlók) zöldségek, illetve azok a saláták, ahol az alaplé citromos, ecetes, azok emelhetik, tehát kerüld őket.

2012. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyomorsavat kiváltó dolgok a kávé, az alkohol (főleg étkezések közben nem ajánlatos), a borsmenta, a csokoládé, a hagyma, a paradicsom.

Kis adagokban, lassan inkább többszőr egyél egy nap és lefekvés előtt se egyél már 2 órával.

Zsírszegény ételeket fogyassz, de szénhidrátban gazdag, mint pl bab, zöldségfélék, teljes kiőrlésű gabona stb...

Nekem sokat segí, hogy naponta megiszom egy gyenge gyömbérteát.

Gyümölcsöket ha fogyasztasz (amik egyébként lugosak és nem savasak), akkor rágjál el hozzá 1-2 háztartásikekszet (én reggel felkelek és elrágcsálok 2-3 darabot és az is már sokat segít).

Ha stressz okozza a problémát akkor ajánlatos valami sport. Nekem a spinning és a fitbox bevált. Teljesen levezeti a feszültséget.

2012. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. nov. 19. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!