Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tavaly szilveszter előtt...

Tavaly szilveszter előtt lefagyasztott fél nyers malacot még megehetem idén szilveszterkor?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 00:19
 1/7 doboszoli ***** válasza:

Nem valószínű, hogy romlott,(bár...) de hogy "hűtőízű", avas lesz, az borítékolható.

Csontos, zsíros hús, egy éves. Szerintem ne erőltesd.

2012. dec. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem enném meg. Túl régóta van a hűtőben. Oké, hogy fagyasztva, de nem kellett volna ilyen sokáig benn hagyni, mert a fagyasztás sem korlátlan időre vonatkozik, max hónapokra.
2012. dec. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
főzd meg a kutyának :)
2012. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az már a kutyának sem kell!! :)))
2012. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem megsütheted! Mi is tavaly karácsonykor vettünk két szép nagy lazac szeletet. Tavaly karácsonykor csak az egyik szeletet csináltuk meg a másik szelet ment a fagyasztóba és most idén karácsonykor lesz ez a lazac szelet az egyik menü.

Mi a fagyasztóba tett 1-2-éves húst is megesszük még. Nem lesz tőle semmi bajunk. Persze nem olyan már mintha csak 1-2-hónapig állna a mélyhűtőben. De amit meg lehet enni és nincs baja azt megesszük, nem dobjuk ki. Megcsináljuk valaminek! :)

2012. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy bajod lesz töle - mert a fagyasztóban ilyen szempontból "jó" marad, de azért ünnepnapra nem készitenék olyasmit, aminek az IZE rossz, mert avasodik.


Szép dolog, ha valaki takarékos, ha ésszel csinálja, de ez NEM takarékosság, hanem értelmetlen fukarság.


Kidobni nem kell semmit, csak nem megvárni, amig a minösége észrevehetöen csökken.

Az emlitett lazacot vagy malacot okosabb lett volna nár pl. húsvétra elfogyasztani, akkor finom is lett vona, és nem is kell kidobni.


Most viszont rossz izü ételt esztek , csak azért, mer nem gondolkodtok elöre.

2012. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Miért kellett bespájzolni a fagyóba fél disznót, ha fél év alatt (= 6 hónap) nem tudjátok elfogyasztani?

Azt ne mondd, hogy a fél disznót ajándékba kaptátok, mert a mai világban az még karácsonyi ajándéknak is drága dolog.

Kár volt egyszerre annyi pénzt kiadni érte, most már nem lesz olyan finom, mintha csak pár hónapig tároltátok volna.

2012. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!