Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért zsibbad a nyelvem a...

Miért zsibbad a nyelvem a kivitől?

Figyelt kérdés
gyerek korom óta van és olyan rossz, hogy nem ehetem :(((a tesómnak is így van, ezért azt hittem, hogy mindenkinek ilyen :D
2013. jan. 5. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is allergiás tüneteket vált ki. Megmosom, meghámozom, tehát a húsában lehet valami, ami ezt produkálja.
2013. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak csípi a nyelvemet. De ettől még szoktam enni.

Bár lehet, hogy csak az éretlenebb csípi, akkor meg amiatt van, mert kicsit savanyú.

Csak már rég ettem igazi, érett kivit, de úgy rémlik, attól nem volt bajom.

2013. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy mégis mindenki érzékeny rá? :)
2013. jan. 5. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindenki, de pl. én is:) Úgy érzem, mintha hirtelen torokgyulladásom lenne- és akárhogy vigyázok, hogy a héjáról ne kerüljön be valami, akkor is:)

Sajnos, ki kell hagyni (nálad is valószínű allergia)

2013. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyelvzsibbadást és ödémás érzést (fullasztó érzés a torokban ). aki ilyet érez, kerülje, mert allergiás rá.és az ilyen jellegű intolarenciát komolyan kell venni.

kivi nélkül is szép az élet :))

2013. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem a torkom nem zavarja, csak a nyelvem :) de annyira fincsi :((((
2013. jan. 6. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is így van.


Ez azért van mert a kivi túl savas gyümölcs és a gyümölcs sav miatt van ez az érzés.

Én az ananásznál is ugyanúgy érzem ezt. Az is savas gyümölcs.

2013. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Eléggé régi a kérdés, de azért biztos van aki jelenleg is rá találhat eme szekcióra


A lényege az egésznek !


Azért is lehet a fura nyelvbizsergés, kissé kellemetlen csípős, néha valakinek égetős érzés mert,

A kiviben van olyan enzim aminek a feladata a lebontás, meg emésztési reprodukció.

Ez az enzim a nyelvünkönlévő molekuláris fehérje és mi egymás egyéb le bontható dolgokkal lép hatásba.


És ahogy ez az enzim végzi a feladatát ezt érezzük magunkon is pontosabban a nyelvünk ezt érzi.


Aki el szeretné kerülni ezt az érzést annak ajánlom hogy nagyon puha érett gyümölcsöt vegyen ergo kerülje a kemény savanykás illatú kivit.


Hiszen minnél érettebb a kivi, annál kevesebb nyelv bizsergető enzim van benne !


Plusz dolog hogy ha jól emlékszem az ananászban is jelen van ugyan ez a lebontó enzim szóval az érettebb ananászban is kevesebb ez az enzim


Szép napot ! 🙂☺️

2021. jan. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!