Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aszalógép! Mennyit fogyaszt,...

Aszalógép! Mennyit fogyaszt, megéri egyáltalán az árát vagy drágább vele az aszalás, mintha megvenném a boltól. Meddig áll el az aszalt gyümölcs? Mire kell figyelni, ha veszek egyet?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy aszalógépet. Van rá kb. 10 ezer forintom, ennyi pénzért lehet jó minőségű gépet venni? kinek milyen van otthon ...

2013. jan. 14. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vateráztam egyet, új ára 20e lett volna, 5ért vettem, szerintem sose használták, vadiúj volt. Mivel van kertünk, zöldségek-gyümölcsök én nagyon jól ki tudom használni. Szoktam olcsón vargányához is jutni és megszárítom télire. Nekem úgy rémlik 200W-os, de erre ne vegyél mérget. :) Saját igényeitek alapján mérd fel megérné e, mert nyilván ha mindent meg kell venned, úgy drágább.
2013. jan. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 10 éve van, de nem vennék még egyszer, és nagyon ritkán használom. Csak akkor éri meg, ha sokat akarsz egyszerre aszalni. Több óra az aszalási idő, a tálcákat időnként cserélgetni kell, a tálcákon levő gyümölcsöknél oda kell figyelni, mert nem egyenletesen aszal.
2013. jan. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
évszázadok óta aszalt gyümölcsöt is esznek az emberek, aszalógép nélkül készithető, csak a nyári melegben árnyékban kell tartani az elkészitendő gyümölcsöket!
2013. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most kaptam karácsonyra, almát vékonyra szelve 4 óra alatt aszalta meg, a gyerekeink napokig ették müzliben, vagy csak úgy magában. Kertünkben sok a gyümölcsfa, alig várom, hogy érjen a meggy, cseresznye...mindent fogok aszalni, paradicsomot aszaltam a nyáron a napon, de nincs annyi napsütés, hogy tetemesebb mennyiséget meg tudjak aszalni. A bolti aszalt gyümölcsök többnyire hozzáadott cukrot és egyebeket tartalmaznak, amit te aszalsz meg az biztos jó...
2013. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

én se tudok aszalni a napon, mindig megrohad. Helyhiány miatt gondoltam veszek egy aszaló gépet...

aszalt gyümölcsöt meddig lehet tárolni?

2013. jan. 14. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!