Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti is hallottátok, hogy...

Ti is hallottátok, hogy lóhúsból készült hamburgereket találtak egy külföldi Tescoban? Marhahúsosként árulták. X ember gyomorfertőzéssel kórházba került. Vélemények?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Lóhústól senki nem kap gyomorfertőzést. Sokan vannak, akik szeretik pl. a lókolbászt. A lóhús kicsit édeskésebb ízű, mint a marha, de nem lehet tőle fertőzést kapni.
2013. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feleslegesen pánikolni, félrevezetni az embereket! Nem "lóhúsból készült" hanem tartalmazott lóhúst is!

Egyébként, a ló a legtisztább háziállat!

"Marhahúsosként árulták" -naná, a hamburger abból készül!

2013. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam, de ez a kérdés szempontjából mindegy. Az esetet ketté kell választani.

Az egyik: csaltak-e az étel csomagolásával, vagy más módon. Ha az összetevők között ott volt a lóhús is, esetleg a nevében is utaltak rá, akkor ezzel nincs gond. Ha eltitkolták, akkor az a vásárlók megtévesztése.


A másik pedig a megbetegedés. Gyomorfertőzésről sem hallottam még, de biztosan van ilyen betegség. Ha ettől a terméktől betegedtek meg, akkor az szakszerűtlen gyártás, szállítás, tárolás miatt történhetett.

A lóhúshoz annyi köze lehetett, ha a lóhússal másképpen kell bánni, más az eltarthatósága, és sem a gyárban, sem a szállítás és értékesítés során ezt nem vették figyelembe, akkor ez lehetett ok. De nem maga a hús.

2013. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az finom lehet! A lókolbász is nagyon finom!

Ha direkt akarták megtéveszteni a vásárlókat, akkor az nem szép dolog!

Azt írtad, hogy X ember került kórházba, de nem azt, hogy ettől a lóhúsos hamburgertől!

2013. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván lóhúst tesznek bele, mikor a lóhús jóval drágább, másrészt mióta árulnak a Tescoban hamburgert?

Nem mekdonálc....

2013. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt a kérdés, hogy árulnak-e, hanem az, hogy hallottunk-e arról, hogy lóhúsos hambitól megbetegedtek.


Egyébként magyar tecsóban is lehet kapni hamburgert, többféle módon. Pl. készen, kettesével csomagolva, vagy mirelit húspogácsákat, amiből magad készíthetsz.

2013. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

A készrecsomagolt hamburgereknek semmi köze a Tescohoz, csak éppenséggel ott is árulják.

A fagyasztott húspogácsa pedig nem egyenlő a hamburgerrel.

Akárhogy is facsarjuk baromság és kitalált a kérdés...

2013. jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kitalált a kérdés, mert magyar lapokban, s brit újságokban is megtaláltam.


Amit olvastam: csak ló- és sertéshússal helyettesített marhahúsról írnak. Mindkettő olcsóbb, mint a marha. Külföldi beszállítótól származik az alapanyag. Senki nem betegedett meg, nem is volt mitől. Csak megtévesztésről van szó. Az eset több üzletláncot is érint.

A Tesco azonnal intézkedett, s egész oldalas hirdetésben kért bocsánatot a történtekért, senkire át nem hárítva a felelősséget.

2013. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hehe, én ettem is belőle. Kutya bajomnincsen. ( ló bajom )

Egyébként nem a Tesco a hibás hanem a beszállító, gyártó. Most vizsgálják hogyan fordulhatott elő.

Senkinek semmi baja nem lesz tőle, viszont van aki elvből nem enne lovat, na velük ez kiszúrás.

2013. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!