Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi fehérjét tartalmazhatna...

Mennyi fehérjét tartalmazhatnak a rovarok? (többi lent)

Figyelt kérdés
10 dkg marha, csirke vagy 10 dkg szöcske,kukac tartalmaz több fehérjét? A marha, csirke, tudom hogy olyan 20 gramm körül mozog. A rovarokét nem találom sehol, de múltkor olvastam egy cikket amiben azt állítják, hogy megérné a fogyasztásuk fehérje szempontjából. Csak normális válaszokat kérek.
2013. jan. 21. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de a rovarok elég fehérjedúsak, azért etetik pl. a madarak is ezzel a fiókáikat. De ennek ellenére nem szokásos fogyasztani öket, mert a kitin miatt nagyon nehezen emészthetök.
2013. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár itt, mint madárpók-eleség gyanánt elemzik a rovarokat, azért az lejön belőle, hogy a csótányok 35-36% fehérjét tartalmaznak, ami jóval több, mint a csirke/marha:


[link]

2013. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Beispielsweise enthalten 100 Gramm Termiten 610 Kalorien und 38 Gramm Eiweiß, Heuschrecken sind sogar zu 65 Prozent eiweißhaltig.


A lényeg röviden magyarul:

termeszek: 100 g 610 kcal, 38 g fehérje

sáska 65 % fehérje

2013. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huhh nem is gondoltam hogy ennyivel túlszárnyalják a husit. Bár a fehérje minösége és felszívódása nem biztos hogy jobb (az említett kitinváz miatt), de ez a "hozzuk vissza divatba a rovarevést " nem is akkora hülyeség. A testépítőknek jól jönne kiegészítésként egy kis sáskapörkölt :)
2013. jan. 21. 17:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 21. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Magas. Mint látszik, alsóhangon is 2x akkora mint az általunk fogyasztott húsoknak.


A rovar, hernyóevés egyébként hagyományos, csak társadalmilag elszoktunk tőle. Igazából a fehérjeigényünket egy őserdőben simán lehetne ilyen állatokból pótolni. Mivel főleg zöldség alapú étrenden, némi állati táplálékkal már tökéletesen egészségesek lehetünk, nem is kell túl sok /mindennapi kukac.


Testépítéshez nyilván minden nap kéne :D

2013. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!