Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A piacon a zoldsegek es a...

A piacon a zoldsegek es a gyumolcsok olcsobbak mint a boltban?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 16:40
 1/10 fercsi23 válasza:
0%
nézd meg :D
2013. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tapasztaltom szerint nem (legalábbis nálunk ) viszont nagyobb a választék, és frissebb az áru.
2013. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a nénike kosarából vásárolsz, az igen, az olcsóbb. Egyrészt szeretne mielőbb hazamenni, csak a család számára felesleget akarja eladni, hogy legyen egy kis nyugdíj-kiegészítése. Másrészt ő csak a helypénzt fizeti, csarnok, bodega stb. bérleti díját, rezsijét (villany, stb.) nem.


Tehát ha a piacon ugyanúgy csarnok-szerű helyen vásárolsz, egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbb, mint a boltban.

2013. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Piacon van esélyed rá, hogy olcsóbban vegyél, mert vannak kereskedők, akik az olcsóbb, nem első osztályú árura szakosodtak. Attól ez még jó, de csak annyit szabad venni belőle, amit rövid időn belül elhasználsz vagy elfogyasztasz.
2013. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a piacon is (nálunk legalábbis) 2 féle eladó van: aki ugyanúgy a nagybaniról hozza az árut, mint a boltos- nála kb ugyanannyi, de a nagyáruházakhoz képest még mindig jobb- és vannak azok az eladók, akik a saját termésüket adják el....na náluk szép és olcsó az áru....de nálunk nincs is narancs ilyenkor :) csak idényterméseket árulnak. szerintem ők nagyon olcsók, tavasztól őszig én csak náluk vásárolok
2013. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:
85%

3 éve járok piacra a saját termékeimmel.

Vélemény:

Nyitott szemmel kell járni, ismerni az aktuális árakat, mert nagyon megy az "átb&szósdi.

A legártatlanabb szemmel néző nénike is lehet viszont eladó.

Érdemes agy adott helyen megkeresni a Szomszédok "Józsi zöldségesét", és akkor is hozzá menni, ha esetleg egy gondolattal drágább, mint a jámbor nénike áruja.

Kiépül egy bizalmi kapcsolat, és a zöldséges cinkosan kacsint, hogy "ezt ne!".

Ha én a mostani árummal valakit kiültetnék a piacra, a forgalom fél évig minimum feleződne, az tuti.

2013. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze van olyan nénike is:

árulja a tojást, van előtte vagy 60-70 db. bedobozolva.

Kérdem tőle friss a tojás? Persze! Hány tyúkja van? Erre gondolkodik, majd azt mondja: van olyan 8, talán 10 is. !!!

- hogy a fenébe nem tudja hány tyúkja van?

- a 10 db tyúk mennyi idő alatt tojta meg azt a 60-70 db. tojást?


Szóval, ha már van bejáratott nénikéd, de ezzel csak akkor fogsz rendelkezni, ha veszed a fáradtságot, és kimégy a piacra.

Amíg nem vagy ismerős, azt nézd, hogy hol, kinél vásárolnak többen? Hol a tömeg? Ott a jó, vagy jobb árú.

2013. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Változó. Vidékről költöztem fel Pestre, direkt nem mondok várost, de maradjunk annyiban, hogy a megyeszékhelyen drágább volt a piac, mint a bolt, a pesti piaci árakhoz viszonyítva pláne. Viszont tényleg oda kell figyelni. Az én taktikám az, hogy olyan zöldséget keresek, ami úgy néz ki, mint amit még a mamám kertjéből szedtünk fel, de hát ezzel más nem sokra megy.
2013. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7. válaszoló.

Teljesen igazad van.

Nagymamám vidéki nénike létére nagyban nyomta, minden évben vett 80 csirkét. Ebből kb. a felét vágta le még csirke korban, a többi maradt tojni, az előző évi generáció pedig szépen sorban ment a kés alá. Hozzáteszem, hatalmas udvara volt, a tyúkudvar önmagában nagyobb volt, mint nálunk otthon az egész telek házastul mindenestül. Ehhez jött még minden évben 20 kacsa. Mindig pontosan tudta, hogy éppen mennyi tyúkja és csirkéje van! (A kacsa egyértelmű, ennyi tyúk után nem nehéz követni).

2013. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Erről van szó! Amíg kertes házban laktam, mi is megvettünk minden tavasszal 50 db. napos-csirkét, és ugyanúgy, felét megettük ahogy eljött az ideje, másik fele maradt még egy évig, és ettük az előző évről maradt öregeket.

Mi is tudtuk mindig, hány jószág kapirgál az udvaron és a kertben. Sohasem gondolkodtam volna rajta.

2013. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!