Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a növényi...

Mi a véleményetek a növényi "tejtermékekről"?

Figyelt kérdés
Engem eléggé rosszul érint, hogy egy csomó ember azt gondolja, hogy 600Ft-ért vehet 1kg sajtot, ami igazából valami növényi zsírból készült ömlesztett termék, ami ha jól tudom eléggé egészségtelen is. Vagy a tej, hogy ne is azért 2,8-as, mert a tej zsíros, hanem mert növényi olajat rajnak hozzá. Vagy itt a frissföl, ami szintén valamilyen keverék. Én igazi zsíros tejterméket szeretek vásárolni, miért kell az embereket félre vezetni ezekkel?

2013. jan. 23. 22:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

Egy ideje én is alaposan megnézem mit veszek, nem csak azért mert rosszakat hallottam ezekről a növényi termékekről hanem azért is mert tényleg rosszak.Egyszer egy finomföl felbontva a hűtőben veszett, utána számolva szerintem vagy 3 hétre, és lássanak csodát még csak rossz illata vagy penészfolt sem volt a tetején.Elgondolkodtató nem?Na én azóta ilyesmit nem veszek.A bolti tejről is át kéne már nyergelni mert az is érdekes hogy felbontva egy hétig sem savanyodik meg.Emlékszem gyerek koromban hányszor beleittam a kétnapos savanyú tejbe...azok a régi szép idők :D

Sajnos egyetlen mű dolgot vagyok kénytelen használni az pedig a habalap.(elég sok tortát megcsinálok, ahhoz használom)Mentségemre legyen mondva ha a recept engedi, akkor keverem valódi tejszínnel ami adja a jó ízt, de sajna ez a mű vacak ad igazi tartást a habnak.:(

2013. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
35%
Hát először is, aki azt állítja, hogy egy darab H-atom különbség van, az valszeg régebben rossz volt kémiából, vagy nem figyelt. Ugyanis a telítés során egy kettős kötés felszakadása után kettőnek kell beépülni. Szerintem a többi infónak is max. 50%-os valóságtartalma van.
2013. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én pl azt hallottam, hogy a napraforgó olajat benzin segítségével állítják elő, úgyhogy már a kőolajas dolgot se tartom elképzelhetetlennek. :(
2013. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nem mindennek nézek utána, miből készül, hamar szívbajos lennék, mert kb. semmit se ehetnénk meg, én meg nem vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy magam állítsak elő bármilyen élelmiszert, és még a szomszédban sincs ilyen, messze kéne menni, úgy meg már drágább. Megvesszük, amivel jók a tapasztalatok, ízlik, esetleg időnként kipróbálunk újakat, aztán vagy bejön, vagy nem, de adott pénzből kell gazdálkodni. Én régebben pl. a frissfölt szerettem, táborban kaptuk tízóraira több, mint 10 évvel ezelőtt, nem tudom, lehet-e egyáltalán még valahol venni, mert már rég nem láttam.
2014. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!