Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Túrógombóc serpenyőben sütve?

Túrógombóc serpenyőben sütve?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni, de bizonytalan vagyok, jó lehet-e így is? Találtam olyan recepteket, hogy olajBAN sütik ki a túrógombócot, de én csak kevés olajON szeretném, át fog sülni szerintetek?

Az összetevők maradhatnak, kivéve a vajat, gondolom...?


2013. jan. 30. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A gríz jellegzetes főzött étel nincs értelme megváltoztatni
2013. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A túrógombócot nem sütni, hanem főzni szoktuk!
2013. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha sütöd, a gríztől úgy megkeményedik mint egy golflabda!
2013. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gríz ami a túrógombóc fő összetevője folyadékban fő meg.Abban veszi fel magának a nedvességet amitől megduzzadnak a szemek.Olajban összetöpörödne és kő kemény lenne....hacsak!!!! a grízt már eleve főve teszed a túróhoz.Mondjuk tejbegríz formájában, de úgy meg már semmi értelme megsütni ,mert csak fröcskölné az olajat és különben is a tejbegrízes túrógombóc úgy finom ahogy van.
2013. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az már nem túrógombóc
2013. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer ettem egy ismerősömnél rántott tejbegrízt.Az sütve volt.

Megkérdeztem,hogy készült.

Főztek egy jó sűrű tejbegrízt,hagyták kihűlni.Majd gombócokat formáltak,panírozták: liszt,tojás,zsemlemorzsa.Bő olajban kisütötték.A tetejüket fahéjas-porcukorral szórták.

Finom volt,nekem ízlett.

2013. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az a helyzet, hogy mifelénk nem szoktak grízt tenni a túrógombócba... ahány ház, annyi szokás úgy tűnik :)
2013. jan. 30. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam készíteni sütőben sült túrógombócot, de abban zsemle van. Nem is hasonlít a hagyományos túrógombóchoz.

A kérdésre válaszolva:

Valószínűleg kevés olajban nem lehet megsütni, mert pont az a lényeg, mint ahogyan a fánkokat sem lehet kevés zsiradékban sütni.

2017. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!