Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejérzékenyeknek hol lehet...

Tejérzékenyeknek hol lehet tortát/sütit venni?

Figyelt kérdés

Kisfiam óvodai csoportjában van két tejérzékeny gyerek is. Lassan közeledik a fiam név- majd születésnapja, és olyan sütit/ tortát szeretnék majd beküldeni, amiből ezek a kicsik is ehetnek majd.



Nem vagyok otthon a témában, mert nincs a családban tejérzékeny, ezért itt kérnék segítséget: tudtok-e olyan cukrászdát, boltot, ahol lehet ilyesmit is kapni (mondjuk Budapesten, bár nem itt lakunk, de azért közel van)?



Nagyon fontos: nem receptet kérek (azt még a neten is találnék, boltot nem sikerült), mert az óvodába tilos házi süteményt küldeni - csak bolti, cukrászdai jöhet szóba!


2013. febr. 3. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejérzékeny gyermekeknek,mint az enyém is,van tabletta.Ha tejes dolgot eszik,bekap egy fél vagy egész szemet.Nem tudom milyen fokú ez ezeknél a gyerekeknél,a tabletta elég-e?az óvódában külön főznek nekik?Még ilyet nem hallottam,de attól lehet.
2013. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdeklődj több cukrászdában is, mert egész biztosan van olyan, aki készít ilyen süteményt.


Ami fontos, hogy ilyen esetben az adott gyerek általában nem tej, hanem laktózérzékeny, amit ki lehet küszöbölni azzal, hogy a tortát szójatejjel, laktózmentes tejjel, stb. készítik. Sok cukrászda vállal pl. tojásmentes tortát, lisztérzékenyeknek tortát. CSak hívd fel a számodra szimpatikusat, és érdeklődj, hogy vállalnak-e ilyen jellegű megrendelést. Lehet, hogy kapsz egy-két nem választ, de biztos lesz igen is :)

2013. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy:Annak a két gyereknek vigyél mást,mert Ne adj Isten rosszul lenne tőle,azt a lelkiismeret furdalást nem kívánom Neked! Én már nem bízom a cukrászdákban,elég egy felelőtlen cukrász és meg van a baj.Jobb ezt megelőzni.Azok a gyerekek megértik és már megszokták,hogy mást kapnak mint a többi. Igen laktózérzékenységnek hívják.15 évesen derült ki a gyerekemről.addig azt mondta a doki,//hiába panaszkodtunk,fáj a hasa,//csak szimulál,nem akar iskolába menni! Az elmebeteg!
2013. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as: az ilyen dokit úgy megütném. Egyik hozzátartozóm is laktózérzékeny, néha olyan hasgörcsöket kapott tőle, hogy felkelni nem bírt. Még hogy szimulál...


Ha a fővárosban élsz egyébként itt biztosan van tejmentes a sütemény:

[link]

2013. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!