Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lenmagot kézi borsdarálóval...

A lenmagot kézi borsdarálóval le lehet darálni?

Figyelt kérdés

Nincs se kávédarálóm, se mákdarálóm, a nagy késes aprítóban pedig "elvesznek a magok"

A sima bors/fűszerdaráló viszi a kis magokat? Vagy bármilyen más olcsó megoldás?



2013. febr. 8. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki! Szerintem kell, hogy vigye. Én kávédarálón darálom, az se egy nagy cucc, pár ezer ft-ért kapható.
2013. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel viszonylag nagy az olajtartalma, nagyon hamar be fog ragadni az egész. Egyébként darlás után mérgező is egy ideig, mert önvédelemből cianidot szabadít fel.
2013. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ragad be, és nem mérgező. Én már hét éve minden nap eszem.
2013. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is kávéőrlőn darálom, és gyakran fogyasztom.Nincs semmi bajom.Hol találtad ezt az információt a cianidról? Szerintem elhanyagolható mennyiség lehet, ha igaz egyáltalán...
2013. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én lenmagpelyhet szoktam venni, azt már nem kell darálni.
2013. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de így drágább lehet, meg talán így előbb is romlik. Én a Lehel piacon veszem kimérve. Nem is tudom, pontosan mennyi, mert annyira olcsó, hogy nem tartom számon.
2013. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rákerestem, valóban tartalmaz kadmiumot, de nem akarok annyit enni belőle, más kajában is van elég mérgező anyag...

Én az egészet vettem meg, szerintem kipróbálom kézi darálókon, ha nem megy, nézek valami olcsóbb gépit.

A darált állítólag hamarabb romlik és drágább is, olyat nem fogok venni.

2013. febr. 8. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!