Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ekkora botrány Nagy-Brit...

Miért ekkora botrány Nagy-Britanniában, hogy lóhús volt a marhahúsnak jelölt ételben? A fogyasztók megtévesztése egy dolog, persze hogy rossz nem azt venni, mint amit hiszünk, de ezen túl?

Figyelt kérdés
Logikusan nézve a legtöbb állatot meg lehet enni és csak az ízük vagy a tápértékük számít. A lóval mindkettő rendben van.
2013. febr. 10. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy a lóhús náluk is olcsóbb kategóriájú, mint a marha.

Vagyis senki ne adja el az olcsóbb húst, egy minőségileg drágább hús gyanánk.

A lóhús ma még a vh-korszakot idézi nagyon sok emberben, mert azokban az években az volt a gazdag, akinek legalább lóhús jutott az asztalára.


Másrészt minden levágott jószág akár sertés, akár marha, mielőtt feldolgozásra kerülne, állatorvosi vizsgálatnak vetik alá, hogy nem szenvedett-e olyan betegségben, mely belekerülve az emberi szervezetbe, bármi fertőzést, betegséget okozhat.

Márpedig ezek a lovacskák egész biztosan nem lettek ellenőrizve.

2013. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok ember nem eszi meg a lóhúst; van, aki egyenesen irtózik tőle. De azt is el kell adni. Olcsóbb, mint a marha és setés, viszont egészségesebb is. Az embereket mégsem illik átverni. Vegyen lóhúst az, aki szereti és ne legyen rákényszerítve a fogyasztására.
2013. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én se értem, mi a probléma. A ló nyerít, a marha bőg. A hús meg csendben van mind a kettő.
2013. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 rémuralom ***** válasza:
Ebből nálunk is balhé lenne. Egyszerű beidegződés. Az első leírta, hogy a briteknek a világháború jut eszébe róla. Itthon meg az a klasszikus, hogy az ősmagyarok "nyereg alatt" puhították a húst (tehát nyers lóhúst ettek). Lehet, hogy nem sokaknak jutna ez eszébe, de ezt mindenki hallotta már, és a tudatalatti megjegyezte. Egyszerűen ilyen a kultúránk, nem csak a miénk, a többi európai népé is, hogy lóhúst nem eszünk. A zsidók és a muszlimok disznóhúst nem esznek, képzelheted, mekkora balhé lenne a Közel-Keleten, ha kiderülne, hogy disznóhúst árulnak marhahús néven.
2013. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem az íz a lényeg! Azért van ekkora visszhangja, mert a termék megtéveszti a vásárlókat! Aki marhahúsos ételt akar venni, abban igenis marha hús legyen, ne pedig lóhús. Magyarországon az emberek nem szónak semmiért, olcsón még a sza*t is megennék egyesek, de azért is Angliában és a világ Nyugatibb felén ez a vásárló megtévesztése. Károsodást nem szenved senki sem a lóhústól, de aki marhahúsos terméket akar enni, annak azt adjanak!
2013. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én kint élek, és jómagam is vettem már 100%-os marhahúsból készült hamburgerhúsokat. Engem is meglepett hogy lóhús van benne, több okból is.

1. A termék 100% marhahúst garantált

2. A leírásban sem szerepel hogy lóhús is van benne

3. Ha nincs sehol sem rögzítve a dobozán akkor senki sem ellenőrizte a hús minőségét.

4. Én személy szerint nem szeretem a lóhúst, és így nem is veszek.


Egyébként érdekes módon az angolok többsége jót nevetett azon amikor kiderült az egész. A legtöbbjük nem is foglalkozott vele, sőt volt aki szerint finom volt így is..

Volt aki azon spekulált hogy a nagyobb üzletekbe elmegy (tesco, sainsbury) és felvásárolja negyedáron mert neki jó lesz.. (nem lehetett)

2013. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

off : ""nyereg alatt" puhították a húst (tehát nyers lóhúst ettek)." - te hová jártál iskolába? :-D

[link]


Kérdező: egyáltalán nincs rendben az, ha mást tartalmaz a csomag, mint ami rá van írva. Ennyi, nem több.

Túl ezen van, aki utálja a lóhúst, nem akarja megenni, vastartalma miatt netán nem tesz neki jót, stb.

2013. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert a marhahúst nyersen is fel szokták használni. Ugyanezt lóhússal megtéve szimpla halálhoz is vezethet a dolog. Na, például ezért.
2013. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A britteknél, a ló nemes állat.
2013. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvenc állatom a ló, és soha nem ennék lóhúst!! Ha akaratom és tudomásom ellenére rákényszerítenének én nagyon fel lennék háborodva. Tudom nem nagy ok, de nekem személyesen pl. fontos.
2013. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!