Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet hozzájutni műanyag...

Hol lehet hozzájutni műanyag gömb alakú "jégkockához"? Alul magyarázom.

Figyelt kérdés
Olyan dolgot keresek, amivel egyszer találkoztam életemben, de fogalmam sincs már hol, talán Ausztráliában, csak az maradt meg bennem, hogy tök jó. Szóval olyan színes kis műanyag gömbök, amikben van valamiféle folyadék. Beteszed a fagyasztóba, majd aztán persze az italba, mint a jégkockát. Hűt, de nem vizezi az italt. És újra felhasználhatók, csak leöblíted és mars vissza a fagyasztóba. Azt gondolom, a jégakku elvén működik, talán hasonló folyadék is lehet benne, fogalmam sincs. De a látvány is nagyon klassz, amikor a színes golyócskák a pohárban vannak. Szóval van-e valaki, aki tudna segíteni, hol lehet beszerezni, hozzá lehet-e egyáltalán jutni Magyarországon!
2013. márc. 5. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk vannak ilyen golyóink! De ez ilyen retros cucc már. Szóval mi is nagyon régen vettük. De szerintem még biztos lehet kapni ilyet, nézz körül konyhafelszerelés boltban, vagy hasonló boltokban, hátha lehet venni.

Vagy neten rendelni.

2013. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És milyen néven érdemes ezt egyáltalán keresni? Hűtőgolyó? Jégkockagolyó? Dunsztom sincs... "minek nevezzelek?" :))
2013. márc. 5. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Én se tudom, hogy mi a pontos megnevezése ennek a dolognak, minekünk már több mint 20 éve van ilyen golyónk, ha nem több.

Én gömb akkunak nevezem. De ha a boltba bemész és ott elmagyarázod egy eladónak, hogy mit szeretnél, mit keresel, akkor biztos tud benne segíteni!

2013. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kap majd olyan választ is, ami segíti emlékei felidézésben.


Ha addig megfelel önnek más különleges jégkocka, akkor esetleg válasszon világító jégkockát. Sokféle van, több helyen kapható.

Leírás szerint 18-20 óráig bírják a világítást, nedvességgel érintkezve "bekapcsolódnak", szárazon "kikapcsolódnak".


Nem akarok sok linket ide másolni, elég a keresőbe "világító jégkocka" beírás.

2013. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Négyeske! Nagyon jól hangzik ez a világító jégkocka!

Rákattantam, imádom az ilyen "dilinyós" dolgokat! Azért keresem a színes gömböket is. Köszi a válaszokat, várom még za újabb tippeket! :)

2013. márc. 5. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Italhűtő golyónak hívják, és pl. itt kapható:

[link]

2013. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!