Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeletelt sajtot miért nem...

Szeletelt sajtot miért nem árulnak Magyarországon kilós kiszerelésben?

Figyelt kérdés

Szerintem lenne rá ígény.

Stockholmban láttam ilyet.


2013. márc. 9. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, hogy nincs előre elkészítve, még csinálnak. Mármint ahol van csemege pult. Ott kérhetsz akármilyen sajtot 10 dekát de 1 kilót is szeletelve. Maximum egy kis idő mire megcsinálják.
2013. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Metro-ban árulnak.
2013. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne rá igény, mert egy háztartásban ma Magyarországon még húst sem nagyon vesznek 1 kg-t egyszerre, nemhogy szeletelt sajtot...

Aki meg megteheti anyagilag, az meg miért vegyen egyszerre 1 kilót? Megveszi a kisebb kiszerelést, többször.

2013. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Metroban tényleg van. A kisebb kiszereléssel az a baj, hogy sokkal több csomagolóanyagot veszel teljesen feleslegesen, de persze te fizeted ki. Pl. nagycsaládosoknak jóval olcsóbb lenne, ha nagyobb kiszerelésekben is lehetne venni.
2013. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 1 kg sajtot nem sokan tudnak megvenni egyszerre.Mi sem vesszük,meg mert nem mindig esszük sajtot,annyira nem szeretjük.De nálunk a csemegepultban szeletelnek sajtot is.
2013. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért bonyolultabb két félkilós szeleteltet vásárolni, mint egy kilósat.


A Lidl-ben és az Aldiban is kapni 400 grammos szelelt sajtot.

2013. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem bonyolultabb, hanem drágább. Ha megnézed az egységárat, látni fogod, hogy a kisebb kiszerelésből 1 kg az többe kerül, mint a nagyobból 1 kg. És ráadásul nem valószínű, hogy csak a sajtból veszel többet mint az átlag, hanem másból (pl. szeletelt sonka, stb.) is. Így egy év alatt elég sok pénz elmehet csak a csomagolásra, amit kidobsz.
2013. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bumbi02 ***** válasza:
Én azt nem értem, miért kell szeletelt,reszelt sajtot venni? Akinek arra sincs ideje, hogy szeljen egy szelet sajtot, azt nem irigylem. De gondolom kevesen vannak ilyen krónikus időhiányban.
2013. márc. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Akinek arra sincs ideje, hogy szeljen egy szelet sajtot, azt nem irigylem"


Nekem van időm rá, de én pl. Németországban élek, itt senki nem vesz tömbsajtot, mert a szeletelt az elterjedt. 10-20 dekás tömböket maximum különlegesebb, sajtpultból kért fajtákból vesznek.


A lényeg nem az időhiány, hanem a kényelem. Ki a fene akar nekiállni leszeletelni fél-1 kiló sajtot, ha megveheti készen, szép, egyenlő darabokra vágva, légmentesen visszazárható csomagolásban is? Kezdjük ott, hogy ha reggel felkel az ember, egyszerűbb, hogy nem akkor kell még a szendvicsébe sajtot vagdalnia. A másik meg az, hogy a bolti, előreszeletelt sajtok vékony, egyenletes szeletek, otthon meg csak ronda, vastag nyesedék lesz, ha nem megfelelő állagú a sajt.


Ettől eltekintve: 1 kg-s sajtot szerintem is azért árulnak kevés helyen, mert szeletelt sajtból egy normál háztatásban nem fogy el annyi, míg megromlik. Nagycsaládosoknak lenne logikus, de belőlük meg nincs annyi, hogy minden üzletben tartsanak a kedvükért.

2013. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bumbi02 ***** válasza:
0%
Hát ez számomra olyan, mint az, hogy mindenhova már lámpákat tesznek közlekedésnél. Lebutítja az embereket, elkényelmesíti őket..
2013. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!