Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Zabpehely és zabpehely között...

Zabpehely és zabpehely között van különbség?

Figyelt kérdés
Épp most néztem a Sparban, hogy szerintem nem véletlen, hogy az egyik zabpehelyből 500 gr 199 ft, a másik meg 599 ft. Állítólag nem mindegyik telje skiőrlésű. És épp az a lényeg, hogy teljes kiőrlésű legyen, mert csak akkor értékes, abban benne van a csíra, a korpa is, ami tápanyagban gazdag A drágára rá is írják nagybetűkkel, hogy teljes kiőrlésű, de az olcsóra nem írják rá. Ez akkor vajon azt jelenti, hogy az nem teljes kiőrlésű? Van, ami olcsó és tuti teljes kiőrlésű?

2013. márc. 18. 13:51
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ha nincs ráírva hogy teljes kiőrlésű akkor szerintem nem az. Amúgy nézegettem a kínálatot és nem értem miért kell zabpelyhet külföldről hozni be az országba? Legalább egy magyar cég ha lenne elláthatná az egész magyar zabpehely keresletet. Zabot mi is tudunk termeszteni ez nem nagy dolog nem déligyümölcs.
2013. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez már egy másik kérdés. Multikban nem lehet magyar zabpelyhet kapni. Illetve alig van magyar vaj is. Szappant sem láttam. A zabot régen semmibe nézték, lovakat etettek vele, mi is elő tudnánkl állítani, én is szívesebben vennék magyart.

A Coopban láttam amúgy magyar zabpelyhet is, de elég drága. Viszont ha teljes kőrlésű, akkor lehet, megéri és áttérek arra. :-)Csak ha tudnám, hogy teljes kiőrlésű ÉS olcsó, akkor azt választanám. :-)

2013. márc. 18. 14:32
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:

Régebben talán azért nem kedvelték mert a zab sikértartalma kicsi és ezért kenyérsütéshez önmagában nem jó. A gabona sikér

tartalmától lesz a kenyér puha és ruganyos bélzetű. Nem volt jó kenyérnek hát adták a lovaknak.

2013. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy szerintem kb az összes gabonafélét és müzlifélét is simán mi is meg tudnánk csinálni, kivétel a csokidarabok és aszalt déligyümölcs ami belekerül. De müzliket és pelyheket simán. Lenne munkahely, magyar termelés, stb stb.
2013. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, régen nagyon jó magyar müzlik is voltak, de sorra mentek csődbe a gyárak. Már magyar müzli is alig-alig van, Nestlét pedig csakazértsem veszek.

Tényleg szinte mindennap érzem bevásárláskor, hogy mennyi olyan termék van, amit gyakran evnnék, de nem nagyon van magyar, vagy többszörösébe kerül a magyarnak. Pedig az élelmiszerből még biztonságosabb is lenne a magyar, mert itt nem engedik a génmódosítottat.

Lehet, tényleg áttérek a Fortunate zabpehelyre, az dráégább, de magyar. Szerintem jobb minőségű.

Erre a fórumra mondaná anyám, hogy egy 200 ft-os zabpehely miatt képes vagyok órákon át netezgetni. :-)))))

2013. márc. 18. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi külömbség csak a márka, bio-nak van e feltüntetve, és hogy melyik boltba veszed.
2013. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

"Szerintem nincs semmi külömbség csak a márka, bio-nak van e feltüntetve, és hogy melyik boltba veszed."


A teljes kiőrlésű és a sima zabpehely között van különbség és a bio is megint más az különbséget jelent. Az megint egy msáik történet hogy a bio valóban bio e, mert van hogy csak ráírják a kereslete és árbevételi lehetősége miatt. A márkák azonos termékei között már én se hinném hogy lenne lényegi különbség ha mindkettő pl sima zabpehely, vagy két teljes kiőrlésű zabpehely között.

2013. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!