Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kakaós csiga tölteléke?

Kakaós csiga tölteléke?

Figyelt kérdés
Láttam már többféle receptet, volt ahol vajas, volt ahol tojásfehérjét is tettek bele... szerintetek melyiket próbáljam ki? Még sose sütöttem ilyet, ezért kéne tanács. Főleg személyes tapasztalat. Mert azt is olvastam, hogy a töltelék sokszor kifolyt a csigából, azt is szeretném elkerülni.

2013. márc. 19. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sima kelt tésztát készítek és kinyújtom, majd olvaszott vajjal szoktam megkenni, de néha olajjal és erre szórom a kakaóval elkevert cukort. Ahhoz hogy ne folyjon ki, kevesebb vaj, nem túl sok cukor, és kicsit több kakaópor kell. Utána feltekerem és szeletelem, majd még kelesztem és miután megsült még meglocsolom vaniliás cukros tejjel, hogy ne legyen olyan száraz.
2013. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kínyújtod a tésztát megkened olajjal, rászórod a kakaóport és cukrot (ha cukrozott a kakaópor akkor nem kell cukor)feltekered,felszeleteled sütőpapírra teszed (mindenképp kifolyik valamennyi töltelék, így nem kell tepsit sikálni)...1,5 deci tejben elkeversz 1 csomag vanilliás cukrot és sütés közben megkenegeted kétszer és közvetlen sütés után is átkened a tejjel ettől finom puha foszlós lesz a tészta.
2013. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek is mondták, a legegyszerűbb és szerintem a legfinomabb: megkened zsiradékkal, leszórod instant kakaóporral, és rászórsz sima kristálycukrot is, meg egy kevés fahéjat. Kell azért rá szerintem a kristálycukor, még ha cukrozott is a kakaó. Szebb is, finomabb is tőle - de nem kell sok.
2013. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha kokuszzsirral kened, az a legjobb, de margarinnal is kitűnő.

olyat is szoktam,még egyszer nem folyt ki! hogy olvasztott vajat egy talban,osszekeversz kakaoval, és cukorral. de inkább több natúr kakao legyen,mint cukor. a cukor teszi folyossa, azt meg utólag is rakhatsz rá. és én ezt a cuccot rakenem a tesztara, ráköt a vaj-> lehet tekerni fel.

/ha nincs időd kelt tesztat gyurni, jo a leveles lap is, bolti,fagyasztott leveles lap/

2013. márc. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csináltam már sokféleképpen, de nekünk éppen az ízlik, amiből kicsit kifolyik a töltelék és kívül ropogós, belül lágy a tésztája.

Flóra margarint (sárgát) szoktam elkeverni holland kakaóporral és cukorral, jól behűtöm, majd a kinyújtott tésztára jó vastagon rákenem, feltekerem és vékonyra vágom. A tepsiben lekenem tojással és fél órát még hagyom kelni kisütés előtt.

2013. márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :))
2013. márc. 20. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy kis kajszilekvárral szoktam megkenni a tésztát és arra szórom a kakaós/cukros keveréket.
2013. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!