Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Idősebbek! Emlékeztek még...

Idősebbek! Emlékeztek még arra amikor először lehetett kapni idehaza déli gyümölcsöket? Narancs, banán ilyesmi.

Figyelt kérdés
Milyennek találtátok először? :) Mesélnétek erről?

2013. márc. 27. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, emlékszem. Őrültünk a banánnak, mint majom a farkának. Isteni íze volt a narancsnak, mandarinnak. Ma már meg nem enném a banánt, és a narancsot meg a mandarint is ritkán választom. Amikor ritkaságnak számítottak, nagyobb volt az értékük. Azóta rájöttem, hogy a görögdinnye, meg a sárgabarack sokkal finomabb!
2013. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Narancs ritkaságnak számított, hosszú, kigyózó sorok álltak, mikor megérkezett egy szállítmány. Narancsot nagyon szerettük, kincs volt. Talán, mert fejenként jutott egy db, ritkán kettő. Mandarinra, banánra nem is emlékszem..talán mert nem hagyott bennem mély nyomot az íze. Azóta sem.

Narancsot még mindig imádom, de csak a dinnye után. Az is csak a magyar. Görögnek nem olyan jó az íze.

Karácsonykor hozott először a Nagymamám. Isteni illata volt.:) Most is narancs illat van minden karácsonykor.

De már nem a (nem csak) narancs miatt. Az emlékek: a gyerekkor, a rég meghalt Nagyszülők...

2013. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kis városi lány vagyok : Pesten már lehetet kapni déli gyümölcsöket : Nálunk fel kellett rá íratkozni :Az is meg volt ,hogy max mennyit lehet kérni . A nagyapám Pestre járt dolgozni alig vártam ,hogy pestre kelljen jönnie mert akkor tudtam ,hogy hozz. banánt ,narancsot ,madarint .

A szomszédok persze jó iregyek voltak ,amikor meglátták ,hogy 1 láda banánt meg a sok mandarint ,narancsot .

Mikor már nagyobbak lettünk akkor jöttünk rá a tesommal ,hogy szegény papa lehet,hogy 1 heti fizetését fizette ki ,hogy nekünk örömet szerezen . A banánt még most is szeretem illetve a klementint is a narancsnak meg alevét . Igazság szerint a magyar gyümölcsöket jobban szeretem : Mindent akkor amikor szezonja van : Epret ilyenkor még nem veszek :

2013. márc. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) köszi a történeteket


ezek kb mikor voltak?

2013. márc. 28. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Banánra emlékszem, a Móriczon árulták a járdán dobozból aranyáron, nagy sor állt, néhány darab jutott.


nekem vették, 1971-ben, 3 éves voltam.


Nagymamám hozott vidékre, ajándékba adtunk 1 darabot (!) kisgyerekes családnak. Csodájára jártak, kuriózum volt.

2013. márc. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emlékszem, a 80-as években hosszú sort kellett kivárnunk a zöldségesben a banánért, és csak pár darabot kaptunk. Akkor fantasztikusan finomnak éreztük, ma már semmi különleges. :)A kiwit, mikor először kaptam (ez már 90 körül volt), fogalmam sem volt, hogy kell megenni és iszonyú furának tűnt a szőrös héja. :)
2013. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D Kiwit én sem sokszor ettem még. Valahogy mindig kimaradt. Legutóbb évekkel ezelőtt. A banánt szeretem nagyon :D


Én még most vagyok 20 (f)

2013. márc. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!