Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Baj ha sok tejeskávét iszok?

Baj ha sok tejeskávét iszok?

Figyelt kérdés

napi 2 nagy pohár tejeskávét iszok, ez sok, lesz tőle valami bajom?:D:D szerintem nem:o de érdekelne mások véleménye is.

15/L


2013. márc. 28. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi benne a cukor és milyen erős?

A túl sok cukor meg a túl sok koffein nem túl egészséges, magával a kávéval meg a tejjel alapvetően nincs gond, hacsak nem vagy tejallergiás :)

2013. márc. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha adol belőle nekemis akkor semmi bajod nem lesszh :-)
2013. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát, mivel nagy a bögre ezért kb. egy evőkanál cukor, és, nem annyira sok kávé
2013. márc. 28. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
A fogyókúrás témakörben elég gyakran előkerül, hogy miért ne igyunk tejet semmiképp... Boltit meg aztán különösen ne. Rengeteg cikk és tanulmány marasztalta el már a tejet, sokak pedig saját testükre hallgatva hagyták el. A tej kisgyerekeknek való (akkor is a saját faj tejére van szüksége, az állati képes problémákat okozni), utána a laktáz termelődése sokakban abbamarad. Elég logikus, az kevésbé, hogy az élelmiszeripar nyomatja, mint felnőttnek alkalmas italt.
2013. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:

A kevés cukor sem egészséges, legfeljebb kevésbé mérgező.

A tejről meg néhány link:

[link]

"A tejtermékek gyulladásos folyamatokat indítanak be a belekben, ami negatívan befolyásolja nem csak az adott tejtermék, hanem más étkezések tápanyagainak emésztését, felszívódását!"

[link]

[link]

[link]


A végére egy kis vidámság, ha már tej:

- Pistabá, mennyi birkája van?

- Melyikből, a feketéből vagy a fehérből?

- A feketéből.

- Húsz.

- És a fehérből?

- Abból is húsz darab.

- És mennyi tejet adnak?

- Melyikek, a feketék vagy a fehérek?

- A feketék.

- Kettő és fél litert naponta.

- És a fehérek?

- Azok is.

- Ha mind egyformák, akkor miért különbözteti meg őket?

- Mert a feketék az enyémek.

- És a fehérek?

- Azok is.

2013. márc. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ChrisM ***** válasza:

Kérdezőnek még annyit, hogy ha kevés benne a kávé (a tejeskávé - vagy latte - általában azt jelenti, hogy presszókávé sok tejjel felöntve), akkor attól nem lesz bajod, mivel a kávéban oldott koffein mennyisége a víztől függ, tehát kis kávé = kis koffein, nagy kávé = sok koffein :)

Viszont az evőkanál cukorból én a helyedben levennék, vagy legalábbis használj helyette barnacukrot, de inkább mézet vagy juharszirupot (tudom, drága..).

Minél jobb minőségű a kávé egyébként, annál kevésbé kívánja a cukrot.


A tejhisztériáról az jutott eszembe, amikor anno megmondták, hogy az alumíniumedény káros, használjon mindenki zománcosat. Nemsokára kiderült, hogy a zománcos is káros, használjon mindenki teflont. Idővel a teflonról is kiderült, hogy káros, használjunk rozsdamentes acélt.. :)

Szóval valami hisztéria mindig kell, ettől függetlenül szinte minden ilyenre igaz, hogy mértékkel fogyasztva semmivel se károsabb, mintha kimész egy városi utcára tíz percre.


Annyit még a tejhez, hogy az erjedéses sztori teljesen valid, csak nem úgy, ahogy paleóék előadják. A sokak által furcsállt kóser konyha nem véletlenül választja szét (évszázadok óta) a tejes és a húsos ételeket, ugyanis ha együtt eszed, akkor valóban megerjeszti a tejes étel a húsost a gyomorban, ami nem túl jó. De ez megint nem azt jelenti, hogy ne fogyassz tejet, hanem hogy fogyaszd odafigyeléssel (mint mindent).

2013. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
NEM BAJ!!!!!!én 12 vagyok én is iszok suliba mindennap veszek büfébe nem lenne sulinkba kávé ha bajunk lehetne tőle föleg 15 évesen
2013. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!