Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem ehet csokoládét?

Miért nem ehet csokoládét?

Figyelt kérdés
Van egy fiú az osztályban, aki nem ehet csokoládét. Kíváncsi lennék, hogy ez vajon milyen betegség lehet (nem cikizném meg semmi, én nem olyan vagyok, egyszerűen csak érdekelne), de nem akarja elmondani. Nincs ötletetek?

#betegség #csokoládé #nem ehet csokoládét
2013. ápr. 4. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy laktózérzékeny, de akkor csak tejcsokoládét nem ehetne. Allergiás is lehet. Ha nagyon szeretnéd tudni, kérdezd meg tőle udvariasan, érdeklődőn, hogy lássa rajtad, hogy nem bántásból érdekel. Hátha így elárulja :)
2013. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán cukorbeteg. Ők nem ehetnek ilyesmit.
2013. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem cukorbeteg, mivel ha jól tudom, csak csokoládét nem ehet, bármi mást igen. Van egy lány az osztályban, ő is cukorbeteg, ezért a barátnőmmel már gondolkodtunk ezen, de végülis elvetettük, mivel - ha jól tudjuk - minden mást ehet.

Igen, majd megpróbálom úgy megkérdezni, hátha elárulja. :) Laktózérzékeny? Hmm... Lehet, de akkor lenne még amit nem ehet. Megpróbálom legalább azt megtudni, hogy mást se szabad ennie, vagy csak csokit.

Köszönöm a válaszokat! ^^

2013. ápr. 4. 23:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a mogyoróra érzékeny. Szinte minden csokira rá van írva, hogy nyomokban mogyorót tartalmazhat (ugyanazon a gyártósoron készül a mogyorós, meg a nem mogyorós is).

Aki arra érzékeny, az egy kis darabkától is rosszul lehet.

2013. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez is lehet... Köszii :)
2013. ápr. 5. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!