Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem írni Magyarorsz...

Tudnátok nekem írni Magyarországon gyártott rágcsákat, nasikat, amiket külföldön nem lehet kapni, csak itthon?

Figyelt kérdés
Levelezek egy amerikai lánnyal, és szeretnék neki küldeni egy kis kóstolót a magyar ételekből (sós-édes süti, csokik, cukrok). Szóval csak olyat, amit be lehet rakni egy dobozba és postán feladni, semmi folyós, romlandó.

2013. ápr. 11. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Őszintén megmondom: felesleges.


Mi magyarok sajnos nem jeleskedünk a nasoslnivaló-gyártásban. Van förtelmes krumplicukrunk, télifagyink, amit valóban nem lehet máshol kapni. Van francia drazsénk és duna-kavicsunk, ami jó, de minden országnak van ilyenje. Van tibi csokink, ami ehetetlen, van piros mogyorósunk, ami finom, de csak egy mogyorós csoki. Van szamos marcipán, ami isteni, de csak egy marcipán...


Sorolhatnám még, de felesleges.

Sok ilyen kérdés volt már, de a végére mindig oda jutnak, hogy értelmetlen, mert ami tényleg nincs máshol az sz*r, ami pedig van, azt felesleges.


Talán egyedül a túró rudinak van értelme, de azt nem fix, hogy el tudod juttatni Amerikába, mielőtt megromlik. Mondjuk én postáztam Japánba, sürgősséggel is lejárt a szavatossága.

2013. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi.. igen, biztos hasonlókat lehet külföldön is kapni (a rudin kívül, arra én is gondoltam, csak főleg, hogy most ilyen meleg lesz, képtelenség eljuttatni oda), ennek ellenére valamit szeretnék küldeni neki... hogy legalább meglegyen az az érzése, hogy "hmm magyar csokit eszek", még hogyha az íze ugyanolyan is, mint amit kinn lehet kapni. Ha más nem, a papírját elteszi:)


A krumplicukor jó ötlet, nekem eszembe se jutott! A Tibi csoki is jó, szerintem (ízlések kérdése). Sós... esetleg a Mogyi termékek?


Azért köszi a válaszodat! :) Ment a zöld mancs.

2013. ápr. 11. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Negro talán? Eszembe jutott még a dianás cukor, a törökméz és a krumplicukot. Az első kettő kicsit törékeny, a krumplicukrot meg sokan nem szeretik, de azért egy kis csomaggal rakhatsz azt is szerintem.
2013. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Negró is jó ötlet! :) A Dianás cukrot csak azért hagyom lehet, mert abban van alkohol, aztán ha esetleg véletlenül átvizsgálják, lehet, hogy annak nem örülnének... mondjuk magyarul van rajta, úgy sem értik:D

Köszi!

2013. ápr. 11. 17:29
 5/8 anonim válasza:
Esetleg ropi.
2013. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

A negróról rögtön ő jutott eszembe.

Tibi helyett én inkább a Stühmer csokit küldenék. Sokkal finomabb. [link]

Egri cég.

2013. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A negró tényleg jó, bár amerikában néha nem veszik poénra (gondolom mindenki ismeri a sértődött néger sztorit), a stühmer valóban nagyon finom de szintén csak egy csokoládé...igaz, amerikában nincsenek túl jó csokik, tehát megérné.


A dianásat valóban az alkohol miatt ne + alkoholos cukorka is van minden népnél.


Szerintem a tibi ehetetlen továbbra is :))

2013. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek küldenél zsidó csokit? A tibi amúgy is finom. Egyébként vannak magyar csokik, amik isteniek, pl a Vadász csokik. :)
2014. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!