Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok helyen forró csoki helyett...

Sok helyen forró csoki helyett hogy hogy forró kakaót adnak?

Figyelt kérdés

Én imádom az igazi forró csokit.

De sok helyen ténylegesen forró kakaót adnak helytette, mégis forró csokiként van feltüntetve. Ismerőseim is mondták.


Csak kíváncsi lennék, hogy miért? Mert szerintem ez mindenkinek feltűnik.



2013. máj. 10. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos ez így van, s nem csak IV. osztályú büfékben. Ugyanez van a kapucinerrel is. Erre is az a válasz, ami nagyon sok mindenre: amíg el lehet adni ezt is, addig el is fogják adni.

Egy gyermekkori regényemből ez szerintem ide illik: Ha a világ azt akarja, hogy becsapjuk, akkor tegyük meg neki ezt a szívességet.

De csokit sem kapsz rendeset. Hidegen sem, nemhogy forrón. Az értők hol húzzák meg a határt, de a 60% alatti csoki nem csoki.

Na most a forrócsokihoz kellene kiváló minőségű csokoládé és tej. Nem az a fehér lé, amit tejes dobozokban árusítanak, hanem valódi, jó zsíros tehéntej.

2013. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
olcsobb ,a kakaópor . az igazi forró csokiba rendes jó minőségű csokoládé kellene..
2013. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ez oké, de ha már forró kakaó, akkor miért nem írják azt oda?

Mellesleg ismerősöm csinált egyszer isteni és sűrű forró csokit, tejcsokiból, bolti tejből, meg még nem tudom mit rakott bele, de pudingszerű volt az állaga.


Kakaóért én nem akarok 500-600 FT-okat fizetni, mert azt itthon is meg tudom csinálni.


De nem is kéne minőségi étcsoki, tejcsokiból is lehet. Vagy nem?

2013. máj. 10. 22:17
 4/17 A kérdező kommentje:

"Ugyanez van a kapucinerrel is."


Azzal mi a gond? Bár nem szoktam inni, csak kíváncsi vagyok.

2013. máj. 10. 22:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Milkaféle tejcsoki? vagy az minek számít?
2013. máj. 10. 22:20
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Átverés az egész. Büfékbe vagy strandon ki írják, hogy "Nutellás palacsinta x forint" és megkapod és mi van benne?! Hát persze, hogy nem nutella, hanem valami tesco-s vagy lidl-es olcsó mogyorókrém. Te meg kifizeted a "Nutellát" ez tényleg nagyon felháborító!
2013. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na igen, sz*r minőség a kiírt jó minőségű termék áráért....
2013. máj. 10. 23:10
 8/17 zabmester ***** válasza:
22%
Azt szerintem azért írják nutellásnak, mert mindenki nutellának hívja a mogyorókrémeket, márkától függetlenül. Ez kb. olyan, mint a rotring, pedig az is csak egy márkanév, mégis az összes hasonló ceruzát úgy hívják.
2013. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Régen a Burger Kinges forró csoki viszonylag jó volt, bár az is kakaóporból készülhet, de egy Pest belvárosi 800 Forintos la italiano supremo forró csokoládéissimo "különlegességet" simán lekörözött. Nyilván mindig van pár hülye randizó, turista, gazdag aki megveszi. Még a melléadott csokitallér se volt jó, leginkább a kakaómassza húsvéti nyúlra emlékeztetett.

Nyilván emiatt nekik megéri, hiszen olcsó előállítani. Én az itthoni forró csokimhoz 1 tábla csokit felhasználok. Egy vendéglátóipari egység még ha nem is Milkából, de legalább 110 Forintos Lidl-s csokiból csinálná, az is egész finom csoki. Csak az is drágább, mint a 3 kanál kakaópor.

2013. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Én most már "tudatos vásárló" vagyok, rögtön az elején megkérdezem, hogy a nutellás palacsintában valóban Nutella van-e, hogy a jegeskávéba milyen fagyit tesznek, és hogy a tejszínhab tejszínből van-e, avagy növényi eredetű. Ha a kérdést sem érti a pincér, nem szabad oda menni... Ha érti, akkor azt is leveszi, hogy Te felső kategóriás kuncsaft vagy, és nem rakhat eléd akármit. Már csak ezért is érdemes előrebocsátani egy-két kérdést... a miheztartás végett...:)
2013. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!