Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tarlórépa ugyanaz, mint a...

Gabben83 kérdése:

A tarlórépa ugyanaz, mint a vajretek? Valahol ezt olvastam! Ha nem ugyanaz, hol lehet tarlórépát venni most Pesten?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól olvastad, itthon vajretek, sörretek néven a Brassica rapa subsp. rapa kerül forgalomba, aminek tarlórépa a hivatalos magyar neve. Persze a hibridek, keresztezések miatt lehetnek kinézetbeli eltérések.


Auchanban mindig szoktam látni, hogy pont most van-e az jó kérdés, de pár hete még volt.

2013. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infót!!Találtam a piacon,eddig nem tudtam,hogy a kettő ua.

Egy angol nyelvű libanoni savanyúság receptje miatt kellett,amit egyszer ettem,és azóta kerestem a receptjét,abban volt a turnips,és a latin és angol név alapján a tarlórépát dobta ki a google!

Szóval mégegyszer nagyon köszi:)

2013. máj. 24. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A tarlórépa (kerekrépa; angolul turnip) és a retek (ide tartozik a sörretek is; angolul radish) nem ugyanaz. A rendszertani besorolásuk a családig ugyanaz (mindkettő a káposztafélék családjába tartozik), de alább már nem: a tarlórépa nemzetsége Brassica [link] , a reteké Raphanus [link]

A vetőmagkínálatból és a leírásból is jól lehet látni a különbséget:

[link]

[link]

Elvileg most (november) lehet kapni, de idén (2015) még nem láttam, pedig kerestem. Majd megnézem a biopiacon a hétvégén.

2015. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!