Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Karácsonyra mit szoktatok...

Karácsonyra mit szoktatok sütni? Sós és édes egyaránt érdekel!

Figyelt kérdés

Mi mézeskalácsot,bejglit,pogácsát szoktunk sütni.De ezek mindig jó kiadósra sikerülnek.Tanulgatok sütni,főzni és nagyon tetszik a dolog.Szeretnék Karácsonyra én is sütni valami finomat.Pogácsát már sütöttem,a többit még nem.A mézeskalácsot és a bejglit nem bízná rám anyu.Így viszont nem tudom mit süthetnék ami finom,gyors és mondjuk illik a karácsonyhoz.

Ti mit szoktatok sütni?

14,5/L


2009. okt. 4. 18:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
tortát biztos, keksztekercset
2009. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Kokuszgolyo,nem kell sütni.
2009. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Néz szét itt, én nagyon szeretem az oldalt, ma is innen készítettünk egy újat: [link]
2009. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Mézeskalácsot mindig sütünk mi is.de én közösen készítem a gyerekekkel.összegyúrom a tésztát aztán a többit ők csinálják.nyujtják,és kiszaggatják formákkal.kérd meg anyukádat hogy többet segíthess benne.mi mindig készítünk ajándékba is.vagy fenyőfát,vagy koszorút,és a többi ajándékkal oda adjuk.

mást nem nagyon sütök/sütünk mert csak szenteste vagyunk itthon,és csak megromlanának.

2009. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a mézeskalácsba én is mindig segítek:)

kiszaggatom különböző formákkal a tésztát,aztán amikor megsült és kihűlt mázzal csinálunk rá mintákat.

de szeretnék valamit én csinálni,ami tényleg olyan,hogy én csinálom.

Szeretnék segíteni neki,mert tudom,hogy ez nehéz időszak neki,mivel abc-ben dolgozik 24-én is munka van nekik:(((Szóval a segítség mindig el kell a szüleinknek!

köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 4. 20:00
 6/11 igabcsy ***** válasza:
68%

Nálunk a zserbó is elengedhetetlen Karácsonykor.

És nem bonyolult megsütni, csak kissé időigényes. Szóval anyukád biztosan örülne neki, ha szeretitek.

2009. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig sokat sütök az egész családnak.Nyugdíjas vagyok,a többiek pedig dolgoznak.

Októbet végén sütök gyümölcskenyereket,ezek fóliába csomagolva karácsonyra "megérnek."Rengeteg apró süteményt sütök,cukrokkal,figurákkal stb díszítem.Egyrészüket cukor vagy csokimázzal vonom be,és úgy díszitem.November közepén megsütöm a tortákat,tejszinhabos,vajas krémmel töltöm.Tálcára teszem és fóliába csomagolva megy a fagyóba.Egy nappal a fogyasztás előtt kiveszem a fóliából,olyan,mintha friss lenne.Az ünnep előtti héten élesztős kuglóftésztát dagasztok.Befestem több színű ételfestékkel,muffinformában megsütöm.Majd egyenként bevonom fehér és sötét csokimázzal.A tetejükre csokifigurákat teszek.Ezek igy frissek maradnak.Az aprósütiket jól záródó dobozokban,szalvétával elválasztva tárolom.Nálunk a beiglit nem szeretik,ezért a zserbó mellett kigyórétest sütök,többféle töltelékkel:dió,mák,alma,meggy,gesztenye.

Sósat csak szilveszterre sütök:sajtos és káposztás pogácsa a kedvenc.

2009. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jó kérdés:D
2009. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Semmit, inkább megveszem a péksében, Tescoban.
2009. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A zserbót szeretjük,most is volt a hétvégén(: lehet hogy sütök karácsonyra.

2009. okt. 5. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!