Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi igazság van abban,...

Mennyi igazság van abban, hogy bizonyos ételekre/italokra ráírják, hogy ilyen meg olyan vitamin van benne?

Figyelt kérdés
Pl: Cappy Ice Fruit (erre talán még nem ezt mondom, hogy van benne valami), de ami nálam pl teljes mértékben hihetetlen Chocapic meg Nestlé gabonapelyhekben a C vitamin??? Yoghurtokban stb...

2013. jún. 13. 10:57
 1/5 A kérdező kommentje:
És még ott vannak az energiaitalok, amik egyrészről köztudott, hogy egészségtelen, káros a szívre, de rá van írva h mennyi vitamin van benne. Ezt én egyáltalán nem tudom elhinni. Persze megértem, hogy reklámfogás, rá kell írni mindenre mert így megveszik az emberek, de nincs valami olyan szervezet vagy bármi, ami ezeket bevizsgálja???
2013. jún. 13. 11:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami egészségtelen, mert sok cukor/koffein vagy egyéb van benne, még nincs kizárva, hogy vitaminok vannak benne, a kettönek ugyanis semmi köze egymáshoz.

Másrészt ha ráírják és nem lenne benne, akkor egy vizsgálat után igencsak sokat kellene fizetnie a cégnek - ami nem neked, hanem az adott cégnek sok -, ezért ilyen egyetlen nemzetközi cég sem kockáztatna meg. (A magyar cégek csak belföldön forgalmazott termékeknek esetleg, mert MO-on lehetséges ilyen, de tisztességes helyeken nem)


Mellesleg nem árt elolvasni az összetevöket, mert ott a legtöbbször az is fel van tüntetve, hogy mennyi van valamiböl az adott termékben. De ha 100 kg termékbe tesznek 100 g C-vitamint, akkor már rá írhatják (és jogosan), hogy VAN benne.


De egyébként nem értem, mi ebben neked a hihetetlen.

2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"de nincs valami olyan szervezet vagy bármi, ami ezeket bevizsgálja"


Dehogy nincs, külön ilyen szervezet van, söt minden terméket idönként bevizsgálnak, akkor is, ha már korábban is megtörtént ilyen vizsgálat. És éppen ezért egyetlen cég sem kockáztatná, hogy olyat írjon rá, ami nincs benne, ugyanis adott esetben a cég csödbemehet emiatt.

2013. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, mert nem rég olvastam egy cikket, amiben pont az volt, hogy mennyi ilyen ételt "lepleztek le", vagyis ebből kiindulva mégis vannak olyan cégek, amik vállalják ezt a kockázatot. Volt pl a kinder tejszelet, amit úgy reklámoznak, hogy mennyi tej van benne meg méz, és ez milyen egészséges, de kiderült, hogy ennél egészségtelenebb egészségesnek mondott étel talán nincs is. Mert túl sok benne a cukor, tej meg közel sincs annyi mint állítják.
2013. jún. 13. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azért is kérdeztem, mert nem rég olvastam egy cikket, amiben pont az volt, hogy mennyi ilyen ételt "lepleztek le", vagyis ebből kiindulva mégis vannak olyan cégek, amik vállalják ezt a kockázatot. Volt pl a kinder tejszelet, amit úgy reklámoznak, hogy mennyi tej van benne meg méz, és ez milyen egészséges, de kiderült, hogy ennél egészségtelenebb egészségesnek mondott étel talán nincs is. Mert túl sok benne a cukor, tej meg közel sincs annyi mint állítják."


Ez egész más dolog, itt NEM arról volt szó, hogy amit ráírnak, az nincs benne, hanem arról, hogy a reklám szövege megtévesztö. Ugyanis AZT sugallják, hogy VAN benne tej, azt meg NEM, hogy rengeteg CUKOR is, de ha valaki elolvassa, ami rá van írva, akkor pontosan az derül ki, ami a "leleplezésben" volt.

Mellesleg SEHOL nem nevezték ezt "egészségesnek", hanem csak azt emelték ki, hogy tej VAN benne, és a TEJ egészséges. Ez egész mást jelent, mégha sokan félre is értik.


Az, hogy mit mondanak egészségesnek, eleve elég vßaltozó dolog.


OLYAN leleplezés viszont nem ismert, ahol más anyagok voltak benne, mint amit feltüntettek. Mellesleg az általad emlitett leleplezések kizárólag újsághirek, és nem éllemiszeripari hiányosságok.

2013. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!