Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hallottatok ti arról, hogy az...

Hallottatok ti arról, hogy az iskolai-ovodai menzákról el akarják tüntetni a rántott húst, székelykáposztát, meg a túrógombócot?

Figyelt kérdés
Ezt pár hete olvastam a Metropoll újságban.Ezenfelül a pörköltet is át akarják varriálni,a gulyáslevesből kimaradna a hús.Ilyen kajákat akarnak helyettük beiktatni,mint a kölesgolyó,zabpehely,műzli,meg mindenféle bio étel.Szerintetek ezekkel egy gyerek jól lakik?Tényleg nem értem.Ha a rántott húst nem zsírban,hanem olajban sütjük,és utánna a felesleges olajat leitatjuk rólla,akkor mi ezzel a gond?Nagyon sok gyereknek nem fog ez az új étkezési rendszer bejönni.Ja,és a paradicsomleves meg cukorszegény lenne.Anélkül mi értelme van?

2013. jún. 21. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

A magyar receptekbe beírt cukormennyiség felét általában helyből el lehet hagyni, anélkül, hogy az ízben romlás következne be. Sőt, így akár az ételek saját íze is érezhető olykor. Tehát pl. a paradicsomlevesben a paradicsom.


A kölesgolyó, müzli az nem az ebéd helyett lenne, hanem tízóraira, uzsonnára.

Teljesen jó kezdeményezés. 5 étkezés esetén a tízórai, uzsonna nyugodtan lehet gyümölcs vagy efféle egészséges "nasi". Nem ezzel kell jóllakni. A bio étel meg csak a termelés körülményeiben különbözik a nem biotól, tehát bio malacpecsenyét is lehet csinálni, attól az még malacpecsenye marad.


A mai felnőtt generáción végignézve bőven ráfér a gyerekekre az egészségesebb kaja.


Mondjuk ugyanilyen fontos kérdés lenne, hogy ugyanazt a levest/húst ne főzzék már meg újabb és újabb kajáknak a heti menü során... Vagy hogy normális, friss hozzávalókból főzzenek.

2013. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hol olvastad?

Egyébként tök mindegy, mert ha a gyerek otthon chips-et, meg pizzát eszik meg még sokáig sorolhatnám, akkor ezen nem oszt-szoroz.

2013. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek. Sok gyerek nem szabadul ki a pizza-sült krumpli-hamburger-rántott husi négyszögből, életében nem evett káposztát, kelbimbót, stb.

Elég éhesek lesznek, hogy megegyék egy idő után.

A paradicsomleves nagyon finom cukor nélkül is.

2013. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Átesünk a ló túloldalára. Hiába adnak kölesgolyót menzán, ha szünetekben tolonganak a gyerekek a büfé előtt a csokiért, csipszért, cukorkáért, és veszik a kólát az automatából.
2013. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Amado atya ***** válasza:
22%
Sosem csináltam itthon ilyen újmódi sz*rokat, szerintem a gyerek farkaséhesen fog hazajönni a pörköltre, meg a töltött káposztára. :)
2013. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

"ha a gyerek otthon chips-et, meg pizzát eszik meg még sokáig sorolhatnám, akkor ezen nem oszt-szoroz"


De a legtöbben heti 5 napot reggeltől estig oviban-suliban vannak, és még a budai elitiskolások jelentős része sem nagyon eszik már otthon.

2013. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép lenne, mivel elméletben az a cél, hogy a gyerekek egészségesen táplálkozzanak. De azért gondoljunk bele. Ennek először is az lesz az eredménye, hogy drágább lesz a kaja (mivel drágább alapanyagokból csinálják). Kevesebben fogják tudni kifizetni a menzát. Eleve azok esznek menzán, akiknek otthon nem tudnak főzni, mert pl. dolgoznak a szüleik. A gyerek nem fog napközben normális főtt kaját enni, hanem majd este tömik vele otthon lefekvés előtt, tele hassal megy aludni. Ez talán egészségesebb?
2013. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszolóval teljesen egyet értek.Érdekes,hogy én sosem ettem műzlit(egyszer megkóstoltam,elég is volt),se ilyen bio szarokat,mégis itt vagyok.Belém legalább normális ételeket gyömöszöltek a szüleim.Ilyenek voltak reggelire mint a tojásrántotta,bundáskenyér,vajaskenyér,tejbegríz,virsli,kenőmájas.És sokkal jobb volt akkoriban.Ebédkor is a suliban jobb kajákat adtak,nagy kedvenc volt a rizibizi rántott hússal.Azt se tudtuk mi az a műzli,nem is hiányzott.Volt olyan amikor nem voltam menzás,akkor szalonnát is vittem tízóraira,mellé csípős kolbászt,paradicsomot,paprikát,2 szelet kenyeret.A többiek csak lestek,de engem mit érdekelt!?Ami jó az jó!Akkor miért kell ezen változtatni?Ha a válaszadók többsége szerint elfogadható lenne az új rendszer,akkor majd ne csodálkozzanak egy-két nem várt fordulaton.Ugyanis könnyen meglehet,hogy a gyerekük a suli után sírva,és farkaséhesen jön haza,és mondja:Nagyon éhes vagyok,az amit az iskolában adtak,nem jó!Ezzel nem árt számolni.És majd az lesz a vége,hogy a szülők nem íratják a gyereküket menzára,hanem csomagolnak nekik ételt,mint például a rántotthúsos szenvics.Még mindíg népszerű!Sőt máshol úgy oldják meg,hogy a suli után beülnek valami kajáldába,és ott esznek valami normális elfogadható ételt.

A 2-es válaszolónak!A múlt havi Metropoll számában volt erről szó,amiben azt írták,még a héten megszavazzák ezt az étkeztetési változtatást.Hogy erre sor került e nem tudom,mindenesetre szerintem ezt nem gondolták át alaposan.Nagyon sok gyerek fogja ezt a hiányt megszenvedni.

2013. jún. 21. 17:32
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván lesz olyan gyerek, akinek tetszik a kezdeményezés, meg olyan is, akinek nem.


Elém hiába rakták a menzán a mócsingos pörköltet meg a rágós gulyáslevest, csak a levét ettem meg a tésztát, babot vagy épp krumplit, na meg a szaftot a nokedlivel - és nem voltam ezzel egyedül. A cukros paradicsomlevest is világ életemben ki nem állhattam, sóval-bazsalikommal viszont isteni.


Arról nem is beszélve, hogy ha már húst adnak a menzán, akkor nem az egészségre kifejezetten ártalmas vörös húsokat kellene tolni a gyerekbe, hanem a fehér húsokat, halakat, azt is zsírszegényen elkészítve nem zsírban kisütve ahogy te javasolod.


Alapvetően egy nagyon jó kezdeményezés, de a megvalósításon még van mit javítani. Bár szerintem a zabpelyhet, műzlit a legtöbb gyerek szereti reggelire, tízóraira, úgyhogy ezzel nem lesz gond:) A kölesgolyó és a bio étel más téma, de jó irány. Az a fontos, hogy finomra és változatosra készítsék el.


A cukorszegény, zsírszegény étrend gondolom a Magyarországon felnőttkorban gyakori megbetegedések megelőzésére szolgál, nem tudom, ennél többet mit várhatnánk a menzától. Az ilyen betegségek egyébként is azokban a körökben népszerűek, ahol kevés pénz jut az ételre, hiszen a legolcsóbb, legócskább dolgokat eszik meg nyilván. Ha rajtuk minimálisan is segítene ez az új étrend, akkor már pozitív...

2013. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 zabmester ***** válasza:
85%

"Ugyanis könnyen meglehet,hogy a gyerekük a suli után sírva,és farkaséhesen jön haza,és mondja:Nagyon éhes vagyok,az amit az iskolában adtak,nem jó!"


Én minden alkalommal ezzel a mondattal mentem haza az iskolából, pedig én még ezeket a hagyományos, dögunalmas, tipikus magyar menzakaját kaptam. De egyszerűen nem szerettem a rántott húst, a tipikus menzás paradicsomlevest, a "húslevest", ami egy sárga lé volt zsírral és cérnametélttel, a "milánóit", amire nem is találok szavakat, meg az egyéb tipikus menzás ételeket. Pedig sosem voltam egy egészségmegszállott, de már akkor is hihetetlennek tartottam, hogy ennyire képtelenek a kreativitásra. Ugyanennyi pénzből ki lehet hozni egy csomó olyan kaját, ami egészségesebb, de ugyanúgy laktató, és változatosabb az ízvilága.

Sajnos amúgy is jellemző az átlag magyar emberre, hogy semmi újat nem hajlandó megkóstolni, új ízeket nem tud befogadni, csak a rántotthús meg a pörkölt számít kajának. Vagy az a mentalitás, hogy csak a hús számít ételnek...

Szóval én támogatom azt a kezdeményezést, hogy egészségesebb, változatosabb ételeket kapjanak a gyerekek. Ha otthon nem is találkoztak ilyenekkel, attól még egy idő után megszokhatják. Mint ahogy én is hajlandó voltam megenni egy idő után a menzán milánóinak nevezett ocsmányságot, mert nem kaptam mást.

2013. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!