Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Foltokban fekete őzgerinc...

Foltokban fekete őzgerinc forma. Eltűntethető? SOS!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég költöztünk és mivel nem tudtam mindent egyből kipakolni mert a konyhát fel kellett újítani kicsit, így az őzgerinc formám is a dobozban csücsült bő 2 hónapig. Mikor elővettem, hogy na elmosom és találok neki egy helyet, szomorúan láttam, hogy foltokban itt-ott megfeketedett, olyan rozsdás hatása van. Így semmiképpen nem szeretném használni, de ha még megmenthető akkor bármilyen házi praktikát szívesen fogadok tőletek! Hogyan tudnám eltüntetni róla a foltokat? Köszönöm!

2013. jún. 22. 05:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem baj. Nyugodtan használhatod így is. Ha nagyon zavar, tegyél bele sütőpapírt.
2013. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, az enyémek is régiek, az idők folyamán megváltozott a színe,(valami oxidáció, de nem rozsda) de semmi baja a lemeznek.jól kend ki zsiradékkal, lisztezd be sütés előtt, semmi baj nem lesz a sütivel.

a sütőpapír is jó, de nem adja ki a bordamintát.

2013. jún. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De van rajta rozsdás rész is. Bár nem tudom mitől tudott berozsdásodni mikor nedvesség nem érte :/
2013. jún. 22. 07:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Most megnéztem az enyéimet, de csak fekete foltos, de sima felületű és nem klasszikus vörösrozsda. lehet, hogy más anyag.

akkor marad a sütőpapír, de arra akkor azt ajánlom. hogy amikor kiszabod, vizezd be és jól gyűrd össze, hogy puha formázható legyen. így jobban be tudod illeszteni a formába.aztán az ujjaddal vagy ecsettel nagyon vékonyan olajozd ki,így biztos nem ragad a tésztához.

Aztán sajnos lehet, hogy venned kell egy újat.

2013. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vennék szívesen, csak sajnos külföldön élek és itt még nem láttam. Ha előbb tudom, hogy ilyen állapotban lesz akkor mikor otthon voltunk látogatóba vettem volna. Ezt is úgy hozták rokonok mikor kijöttek hozzánk. A tengerentúlról meg nehéz hazaszaladni, ezért is akartam megmenteni ha lehet :( Na nembaj amíg nem lesz másik megpróbálom sütőpapírral. Köszönöm a tippeket!
2013. jún. 23. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!