Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elektromos rizsfőzőt használ...

Elektromos rizsfőzőt használ valamelyikőtök? Megéri venni? Hány deka rizs megy bele egyszerre?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Több ismerösnek volt, egy-két alkalommal használták, és utána eladták, mert nem vált be, sok áramot fogyasztott, kevés - kisebb adag - rizshez nem praktikus, sok meg nem túl gyakran kell egy normál háztartásban.

Nekem nem volt, ezt csak akkor mondták, amikor gondolkodtam, hogy vegyek-e, mindanyjian lebeszéltek, hogy csak pénzkidobás.

2013. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi szinte mindig nagy adag rizst főzünk, keveset nem is szoktunk. Pont ezért gondolkodunk rajta.
2013. júl. 11. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítólag nagyon hasznos. Legalábbis az én ismerőseim körében. Mindig pont jóra főzi a rizst, persze ha jók az arányok és lehet benne minden mást is pl kölest, hajdinát, mindenféle rizsfajtát csinálni, ráadásul külön zöldséget sem kell párolni, mert a legtöbben van párolóedény is. Sőt van aki hüvelyeseket és sok más dolgot abban főz, mi is most fogok beruházni egyre.
2013. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd írd meg légy szíves a személyes tapasztalataidat, ha már megvetted és használod. Köszi!
2013. júl. 27. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam ma, egy pohárral főztem, az másfél mérőpohárnyinak fele meg és most megnéztem kb 200 gramm. Ettől csak többet érdemes, mert eleve 2 mérőpohárnyinál kezdi a 'jelölést' és 2 mérőpohárnyi az több mint egy 2,5 decis pohár űrtartalma.

A maximum pedig ezen 4 mérőpohárnyi, az kb 533 gramm, szóval szerintem elég sok, ja és ez 1 literes rizsfőző, tehát nem számít nagynak. Direkt könnyen fővő rizst (fehér jázmint) választottam elsőre, de kicsit túlpuhult kétszeres vízben, szóval úgy látszik elég neki kevesebb víz is, a barna rizsekhez meg több víz kell majd gondolom, bár én a barna rizseket mindig beáztatom pár órára, mint a hüvelyeseket.

Az Aldiban árulják most ezt az egyszerűbb 1 literes rizsfőzőt 5000-ért, szerintem hasznos lesz nekem, de ha nektek nagyobb kell akkor biztos találtok olyat is, gondolom. Na szóval az 1 literesbe 500 gramm az simán bele megy, ha jól számoltam.

2013. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Sajnos Aldi nincs a közelünkben, de majd szétnézünk másfelé.

Úgyis inkább a nagyobbat vennénk.

Még egyszer köszi és ha lesz több tapasztalatod, azt is szívesen venném, ha megosztanád.

2013. júl. 30. 22:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Ma megnéztem és úgy látszik elnéztem tegnap, nem 4, hanem 5 mérőpohárnyi a max amit ki tud főzni az 1 literes, az pedig több mint 600 gramm rizs.

Rendben, sok sikert a választáshoz.

2013. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!