Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Lay's vaszabi ízű chipse...

A Lay's vaszabi ízű chipse miért van 'Ultra Hot'-nak meghirdetve, ha egyáltalán semmi csípősség nincs benne? Nem értem.

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy vaszabi (angolos írással wasabi) ízű Lay's chipset a falu élelmiszerboltjában, mert én imádom a csípős ennivalókat és finomságokat. Gondolván, hogy 'Ultra Hot' van ráírva, akkor biztos jó csípős lehet, mivel ez azt jelenti, hogy rendkívül csípős. Amikor hazaértem és bementem a szobámba, akkor a kedvenc rajzfilmem mellett elkezdtem majszolgatni a rendkívül csípősnek titulált chipset. Finoman szólva eléggé meglepett voltam, mikor a zacskó aljára értem és elfogyott az összes chipsem: a csípős érzést egyik falatnál sem éreztem. Sőt, a chips elfogyasztását követő percekben, s órákban sem jelentkezett az a rendkívül csípős érzés a számban. Mivel én kimondottan szeretem a csípős finomságokat és ennivalókat, ezért kicsit lehangolt, hogy ilyen hazugságot volt képes a Lay's chipsek gyártója ráírni ennek a chipsének a zacskójára. Maga a chips finom volt, de az a rendkívül csípős érzés hiányzott.

Szerintetek miért nem csípős a Lay's vaszabi ízű chipse? Miért írtak rá ilyen hazugságot a chips zacskójára, hogy rendkívül csípős a chipsük, amikor egyáltalán nem is csípős?



2013. aug. 3. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Peched volt, mert a gyártósoron éppen elfogyott a fűszersó amivel bepermetezik a chipest. Tudod, mint mikor a gépi kólából hiányzik a szirup....
2013. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

www.lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-0793B30A-BBB10735/lidl_hu/hs.xsl/index_35073.htm


akkor próbáld ki ezt.

ez nagyon üt!

2013. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy elfogyott volna a gyártósorról a fűszersó, mert nem rég egyik haverom is vett egy ilyet, s megkínált vele. Nekem ez se volt csípős, pedig Ő érezte a csípősségét.
2013. aug. 3. 14:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért, amiért a legtöbb csípősnek feltüntetett étel nem túl csépős ugyanígy. Mert a kommersz, nagykereskedelemre gyártott ételek többsége maximum minimálisan csípős, mert az emberek 90%-a NEM szereti a jó, valódi csípős ételeket.


Az erős pistát is lehet kanalazni, 4-5 evőkanál után már tényleg kezd csípni. Az "erős" csemegeuborka és társaiból egy egész üveget le lehet nyomni, mire kissé csípni kezd. Az "erős" pirospaprikából ha 2 evőkanállal ráborítasz az ételre, talán megérzed. Az "erős" chilis chipsből meg egy dobozzal megeszek úgy, hogy nem érzem. És én nő vagyok...


Az igazán csípős dolgokat, pl. rendes habanero paprikát vagy annak porát nehéz beszerezni, mert nagy mennyiségben nem eladható, nincs elég nagy vásárlóközössége.


Ezért nem csípős a wasabis chips sem. Egyébként valóban csípős wasabi port is nehéz kifogni, jómagam nagy sushi rajongó vagyok, és amikor egészben be lehet kapni amit a sushi mellé tálalnak, az mérgesítő. Holott a jó friss wasabit elég megnyalni, hogy tüzet okádj.

2013. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

OFF

Emlékeztek még erre?

[link]


Na ez nagyon csípős volt. :)

2013. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Edd úgy ahogy én: erős pistába mártogatom, úgy már ehető :)
2013. nov. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
sZAKAdok :DDD hogy lehet egy chips erősségét egy kis esszében megírni? egyébként megértem én is imádom az erőset és konkrétan mások fosnak attól,amit én kezdek érezni és 18/L
2013. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A wasabi (ha már ragaszkodsz a magyar formához: vízitorma) nem egészen úgy csíp, mint a paprika, inkább az orrodban érzed. Engem ki lehet vele kergetni a világból, pedig a paprikát bírom (#4-nek ajánlom figyelmébe a "Csak Norris" fantázianéven futó chiliszószt, na AZ erős:))

Egyébként egyetértek veled, ha valamire azt írják, hogy "ultra hot", akkor tényleg legyen ütős - aki van olyan hülye, hogy annak ellenére, hogy nem szereti az erőset, ilyet vesz, vessen magára.

2013. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Veletek mivan gyerekek? Csak azt eszitek meg ami szetmarja a szatokat? Ettol erzitek magatokat tokosnek? Semmi gond a wasabis chipssel, pont kellemesen csipos. Mi ertelme annak, ha egy kaja annyira csipos, hogy a csipos izen kivul nem erzel semmit?
2016. febr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!