Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Duci Puff, Kuki, Q-ki, stb....

Duci Puff, Kuki, Q-ki, stb. márkájú, illetve ezekhez hasonló, extrudált kukorica termékek mióta kaphatók Magyarországon?

Figyelt kérdés
A márkanév, terméknév mindegy, hiszen lehet, hogy régebben nem úgy nevezték, mint mostanában. Mióta árusítanak ilyet Magyarországon? Esetleg, ha valaki tudja az akkori gyártó cég nevét vagy a márkanevet, legyen kedves, azt is írja meg. Köszönöm!

2013. aug. 20. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a '70-es évek végére emlékszem, amikor felénk már lehetett extrudált kukorica termékeket kapni, amit Csévharaszton gyártottak "Trudi ropogós" néven.
2013. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Keress kérdéseket hasonló témákban: pénisz"


Ez mindent visz!

:D

2013. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszodat (és a második hozzászólásodat is :-))! Hogy-hogy ilyen jól emlékszel a részletekre a "kukival" kapcsolatban?
2013. aug. 20. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kuki volt, mint írtam Trudi ropogós! Az egyik nagybátyám ott dolgozott mint karbantartó, és néha beállított egy nagy zsáknyi extrudált kukoricával. Mivel az öcsém '74-ben született és már ő is zabálta két pofára, így gondolom legalább 4-6 éves lehetett már, tehát a '70-es évek végén kellett lennie...
2013. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia Harkonnen!

Elnézésedet kérem, amiért "lekukiztam" a Trudi Ropogóst! ;-)

Azért voltam kíváncsi arra, hogy mikortól volt Magyarországon olyan extrudált kukorica, mert anyám állította, hogy már az én gyerekkoromban volt olyan termék, de én nem hittem neki. Ezek szerint valóban volt.

Pontosabban azt mondta anyum, hogy én is ettem olyat egészen fiatalon, de én nem emlékszem erre.

Dunakavics, selyemcukor, mályvacukor, savanyú cukor, töltött cucu, Kajla, Sport szelet, zizi, kakasos nyalóka, Kojak nyalóka (persze akkor nem hívtam így), Donald rágó, Turbó rágó: effélékre emlékszem, szóval elég sok mindenre, de az extrudált kukoricára csak kb. 10 éves koromtól. Nem rémlik, hogy annál fiatalabb koromban ettem volna.

(Nem voltam egy nagy nassoló, nem amiatt emlékszem ezekre a nasikra.)

Köszi a kommentet, így már egészen biztos, hogy az én pici koromban is volt extrudált kukorica forgalomban.

2013. aug. 21. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám 82-ben született és már akkor adták neki a szüleim a Kukit! :) Én 88-ban születtem és én is már ettem akkor és utána is még! :)
2013. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig a Kojak nyalókát már kölyök koromban is így neveztük, mert az ismert sorozatban Telly Savalas-nak mindig az volt a szájában:

[link]


Még Wrigley's rágót is lehetett venni a Balatonon, nyakban lógó tálcáról árulták arany áron!

:D


A tömegesen gyártott natúr extrudált kukoricák mindenféle fantázianéven szerintem is csak a '80-as években a politikai nyitás idején kezdtek elterjedni, amikor már boldog-boldogtalan létesíthetett gyárat.

2013. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké! És köszönöm szépen a sok infót!
2013. aug. 23. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
a nyolcvanas években vettünk először "Futyi-Kuki"-t, később "Puki" nevűt. Az első sárga kukac szerű 5 centis ropogós extrudált kukorica, a Puki csak sima pattogatott kukorica volt
2016. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


(Azért brutálisak ezek a nevek... Nem tudom, kinek az agyából pattantak ki. ;-))

2016. nov. 19. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!