Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bogár volt a lisztben. Lehet...

Bogár volt a lisztben. Lehet baj tőle?

Figyelt kérdés
Palacsintát csinálok és most vettem észre egy bogarat a(z eddig bontatlan!) lisztben. A dátum szerint nem járt le, nem értem. Ha kiveszem a bogarat, attól még felhasználhatom a lisztet, vagy dobjam ki az egészet?

2013. szept. 16. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy a millióhoz hogy bajod lesz tőle
2013. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak és mindenbe belemásztak.


Takarítsd ki az összes polcot és nézd át a felnyitott illetve nem túl szorosan lezárt (pl. papírzacskós) dolgokat, esélyesen sok másban megtalálod őket.


Erős ecetes vízzel átmosod a polcokat, az ilyen dolgokat meg a jövőben szorosan zárható műanyagdobozban tárold már a megvétel után is.


Szerintem se lesz baj a megevésüktől, én viszont mindig kidobtam az egészet, amikor megláttam a bogarakat (sütés-főzés előtt).

2013. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul néha, valószínűleg zsizsik a búzából. Nem lesz tőle bajod, felhasználhatod. Esetleg legközelebb szitáld át.
2013. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szitáld át és ha még sok van benne, akkor dobd ki, nézd át a többi zacsit is, mert elszaporodhat. Én biztosan nem enném meg, hanem vennék másik lisztet, de nem ott, ahol ezt vettem, kisebb üzletekben még nem jártam így, de multinál már én is vettem bogaras liszteket.
2013. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bajod nem lesz tőle, más kérdés, hogy nekem semmi gusztusom nem lenne bogaras lisztet enni.

Az meg a másik, hogy lárvák lehetnek benne, amiket még nem látsz olyan jól és ha elszaporodnak, szenvedhetsz velük akár hónapokig.

Én biztosan kidobnám.

2013. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több lesz a palacsintában a fehérje :D


Viccet félretéve, nekem nem lenne gusztusom megenni.

2013. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!