Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol válik el a pékség a...

Hol válik el a pékség a cukrászattól? Mi az a mozzanat, vagy mik azok a termékek amik ide, illetve, amik oda sorolhatóak?

Figyelt kérdés
Esetleg hol tudnék utánanézni ennek? Egy dolgozatomba kellene. Köszönöm segítségeteket! :)
2013. szept. 17. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemész egy pékségbe, és felteszed ezt a kérdést. Azután egy cukrászdában szintén.
2013. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Hát, leegyszerűsítve a pékség sós, a cukrászat édes.
2013. szept. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

2-essel nem értek egyet, mert a briós, kakaós csiga édes, és nekem a pékséghez tartozik.


Én meghatározásom biztos nem megfelelő, de nekem a péktermékek azok, amelyeket reggelire, tízóraira eszem, felvágottal, tejjel, akármivel.


A cukrász cuccok pedig azok, amelyeket desszertként eszem ebéd után vagy kávéval.

2013. szept. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért írtam hogy leegyszerűsítve. Tisztában vagyok vele hogy a pékségben is lehet kapni édes dolgokat.

De ha az eredeti mesterségeket nézed, mikor még nem lehetett mindenféléhez hozzájutni, akkor oda egyszerűsödik a dolog, hogy a pék csinálja a kenyeret a mindennapokra, a cukrász pedig a süteményeket születésnapra és esküvőkre.

Az már csak a mai kor hozománya, hogy a pékségben már akkora a kínálat hogy választani is alig lehet, és hogy már nem kell elmászni egy cukrászdáig, ha valami édesre vágyik az ember.

2013. szept. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A pékségben nem készítenek vajkremes es tejszínes süteményt.
2013. szept. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A peksegben fokent leveles es kelt tesztakkal dolgoznak, mas a celkozonseg. A cukraszdaban a kinezetre nagyobb hangsulyt fektetnek, kisebb meretekkel, piskotaval, kulonbozo kremekkel dolgoznak, villas sutiket keszitenek,ilyenek nincsenek a peksegben.
2013. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
69%

A leveles tészták csak újabban kerültek a pékek repertoárjába ☺.

nagyon leegyszerűsítve a kérdést, hagyományosan a péksütemények kelt tésztából készülnek, a cukrászsütemények gyúrt tésztából. A pékek kemencében sütnek, a cukrászok sütőben.

(na persze semmi sem fehér-fekete, vannak átmenetek mindkét oldalon, manapság egyre több)

2013. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
84%

bocs, kihagytam: a cukrászsütemények kevert tésztából vagy gyúrt tésztából készülnek.

A cukrászok sütés után töltik a tésztát, a pékek ha töltik akkor sütés előtt.

2013. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!