Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csak akkor kaphatok az iskola...

Csak akkor kaphatok az iskola menzáján cukor- és lisztérzékenyeknek való ételeket, ha van róla papírom, h tényleg az vagyok?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem vagyok se cukorbeteg, se lisztérzékeny, csak nem szeretnék tésztát krumplival és cukorral enni. Nem tartom túl egészségesnek azt a kaját, amit a suliban adnak. Van, hogy 9 órám van egy nap (faktok) és jó lenne, ha tudnék meleg ételt enni.
2013. szept. 25. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán van a konyhán ilyen szolgáltatás?

Benne van a szerződésükben, hogy kell biztosítani ilyen jellegű diétát?

Mert egyáltalán nem biztos, és akkor lehet akármilyen papírod.


Ha nem tetszik a kínálat, rendelj pizzát.

2013. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem mindennap van tészta krumplival, akkor az nem egészségtelen, ahogyan a cukor sem az. Ezt csak divat ma állítani.

De egy rendes orvos nem is ad ki ilyen igazolást, ha nem vagy beteg.

2013. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az iskolai menzák menüjét dietetikusok szokták összeállítani, így elvileg egészségesek kellenek hogy legyenek az arányok. Egyébként én nem tartom valószínűnek, hogy egy, kettő, vagy akár pár ember miatt külön menüjük lenne, és külön főznének. Arról nem is beszélve, hogy ezek szerint te csak a húst, rizst, és zöldséget eszel, amik nyilván drágábbak mint a krumpli és tészta. Szóval ugyanazért az árért biztosan nem kapnád meg.


Egyébként én amikor iskolába jártam, a menzán volt fizetős rész is, azt vehettél amit akartál. Ha nem tetszik a menza, elmehetsz egy étterembe is ami közel van a sulihoz. Vagy ehetsz a büfében.

2013. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azér ezek durva válaszok, már bocs. Ti mikor ettetek menzán legutóbb? A menzák köztudottan ...., nem írom le a szót, de azok. Dietetikus állítja össze? Nevetnem kell. Ha ez igaz, azonnal ki kell mindet rúgni.

Vacak, ehetetlen, rossz, ízetlen, kevés, egyhangú. Kb ezek jellemzik az iskolai menzákat.

Ami meg az eredeti kérdést illeti: akinek valóban ilyen (vagy más) ételallergiái vannak, az egész nap éhezhet. Ezt konkrétan tudom, mert unokahugomnak van.

A pizza meg étteremajánlás meg színtiszta cinizmus. Akinek ilyen jól megy, az nem a menzán akar enni.

2013. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!