Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miben különbözik mindegyik...

Miben különbözik mindegyik fajta Törley pezsgő egymástól?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy pezsgős,de mainap nézegettem a BB meg a Törley pezsgőket és elgondolkodtam,hogy még is ez a sok fajta,miben különbözik?Törleyből is egyik lila,másik rózsaszín,barna stb. íze is más,vagy csak marketingfogás?Esetleg alkoholtartalom?Melyik a legfinomabb?Én eddig Cinzano-t ittam és az volt a legfinomabb,valami hasonló finomságút szeretnék,de nem egy Cinzano árba.

2013. nov. 11. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Edes, feledes, szaraz pezsgo, ezek mind mas szinu cimkevel kerulnek forgalomba. Ha mondjuk el is olvasnad mi van rairva arra, amit megiszol, meg se irtad volna a kerdest...
2013. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokba nem fájt nekem ez,hogy kiírtam,de ennyire én is rájöttem,hogy van amelyik édes,vagy félédes,száraz,de én azt hittem,valam mást is takar ez a cimke és a megnevezés.
2013. nov. 11. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez is pont elég, mert elég nagy különbségek vannak köztük.


De ezen kívül a szőlőfajtákban is van különbség, pl a Törley Muscateller, és a BB Spumante muskotályos szőlőből van. Sokkal aromásabb, illatosabb, finomabb.


Minőségben is van különbség, pl a BB cuvée pezsgői nagyon jól összeházasított pezsgőkből vannak.

Az ezüst cuvée száraz, az arany cuvée édes pezsgő.


A Törley-ből a Chardonnay Brut képvisel egy erős középkategóriás minőséget.

2013. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,egy ilyen választ vártam,így már érthetőbb és így könnyebb választanom is!
2013. nov. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!