Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pécsett hol találok olyan...

Gerivi kérdése:

Pécsett hol találok olyan helyet, ahol 2 kg pucolt diót őstermelői nélkül átvesznek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok ugyan pécsi, de ha jó áron adod, gyakorlatilag bármelyik étterem vagy cukrászda megveszi.
2013. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Munkatársak,szomszédok? Ha nem pénzhiány miatt árulod,tedd a fagyasztóba.Sokáig eláll.
2013. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Étterem, cukrászda kicsi az esély, mert az áru eredetének igazolását bármelyik ellenőrzéskor fel kell tudni mutatni, különben több százezres bírság. Másrészt ételmintát kell nekik tárolni, ha valami tömeges fertőzés a környéken előfordul, és az ellenőrzés nyomán ismét csak kérik, hogy melyik összetevőt a kajának honnét vette.


De:

panelházak lépcsőházaiba kiteszed a cetlit a falitáblára, mennyiért adod, és a telefonszámodat, valóban ha jó áron adod, karácsonyig bőven lesz keletje.

Ugyanígy több főt foglalkoztató munkahelyeken a dolgozók között is valamennyit el tudsz, tudhatsz adni.

2013. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző, ha valamihez hülye vagy, akkor ne pontozgassál, és lehetőleg ne is szólj bele a dologba.


25 éve dolgozom vendéglátásban, de nem tudok olyan helyet, ami ne vett volna ilyeneket!

Ez Magyarország. Ha valami olcsó, megveszik.

Ha az árukészletnek egy része fekete, azt sehogy nem lehet bizonyítani.

Ételmintát meg 30 fő fölött, csoportos étkeztetés esetén kell elrakni.

Jól néznek ki, ha egy étterem 150 féle kajából rakna el ételmintát...

Nem mint ha ez a kérdésben bármit is számítana, ha kitenyésztésre kerül sor, az származástól függetlenül lehet akármilyen.

2013. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt írtam le, amit nekem, a könyvelőjének mondott az az étterem-tulajdonos, akinek könyveltem.

Ördögöd van, mert valóban nemcsak étlapról, hanem előfizetéses étkezés is volt nála, a menüből kellett 2 napig őrizgetni az ételmintát.


Egyébként pedig ha feketén veszi, nem tudja költségként elszámolni, pedig kifizetni kifizette, a bevételi oldalát pedig a pénztárgépbe kénytelen beütni, tehát áfa és jöv.adó mindenképpen felmerül neki, a te verziód szerint akkor a bevétel teljes összege után, mivel a kiadási oldala nem lenne bekönyvelve.

Szóval mégiscsak jobb lenne, ha te nem dumálnál bele olyan dolgokba, amikhez nem értel, minthogy itt úgy osztod az észt, mintha te lennél a világ legokosabb embere.


Na most akkor kiderült, hogy mégsem vagyok annyira hülye a dolgokhoz, mint ahogy gondoltad, tehát nyugodtan ismét lepontozhatlak. És meg is teszem!

Márcsak a stílusod miatt is!!!!

2013. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"2 napig őrizgetni "


3


"nem tudja költségként elszámolni"

Egyébként sem, ez nem olyan költség!


"Egyébként pedig ha feketén veszi, nem tudja költségként elszámolni, pedig kifizetni kifizette, a bevételi oldalát pedig a pénztárgépbe kénytelen beütni, tehát áfa és jöv.adó mindenképpen felmerül neki, a te verziód szerint akkor a bevétel teljes összege után, mivel a kiadási oldala nem lenne bekönyvelve. "


Te agyoniskolázott!

Ha olcsóbban adja, mint ahogy egyébként mindent beleszámítva meg tudná venni, és ugyanannyi bevétele van, (adózni meg ígyis úgyis kell, tehát nem tényező, ha egyáltalán kell, mert közel sem biztos, hogy pl egy rendezvény ugyanúgy üt)

akkor hogy jár jobban észlény?! Ez neked nem égő?


Na hess innen máshova trollkodni, ne itt kontárkodj!

2013. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!