Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretném egy nehéz anyagi...

Szeretném egy nehéz anyagi helyzetben élő ismerősömet meglepni karácsony előtt egy élemiszercsomaggal. Miket tegyek bele?

Figyelt kérdés

Tartós élelmiszerekre, alapanyagokra gondolok elsősorban, mert egyrészt az is kérdés, én mikor jutok el bevásárolni és mikor tudom utána átadni - tehát én se biztos, hogy tudok addig hűteni, illetve fagyasztani nagyobb mennyiséget, meg ha jól emlékszem neki nagyon pici fagyasztója van.

(Ettől függetlenül azért hűtős tipp is jöhet :))

Gondoltam ilyen alap dolgokra, mint liszt, cukor, tartóstej, poralapok, tészta, rizs, étolaj, konzervek és társai, meg valami nasit is vinnék.

Nektek milyen ötleteitek lennének? Segítségeteket előre is köszönöm! :)


2013. dec. 1. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lencse

bab -száraz ,konzerv

Lekvár,pudingpor

Konzervek : paradicsom ,gomba , savanyúkáposzta, löncshús , beföttek ,savanyúságok

Mák , dió , 1-1 kis zacskóval

Szaloncukor ,háztartási keksz ,

2013. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg ehelyett utalvany? Kis cimletekben.
2013. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A poralapok kivételével jó ötleteid vannak, lehet még tartós kolbász/szalámi, sonka - ezeknek nem igazán kell sok hütés, ezen kivül 100%-os gyümölcslé (dobozos), lekvárfélék, mustár, ketchup, piros arany, paradicsompüré.
2013. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Burgonya

Kolbász

vaj

tojás

hagyma ,fokhagyma

aszalt gyümölcsök : datolya ,füge

mák ,dió

májkrém

savanyúság

alma

tejföl

tarhonya

buzadara

por élesztő

lekvár

Ennyi jutott most az eszembe ..



Azért ha tudod ,hogy miket szoktak főzni ,és esznek nagyából akkor probáld meg úgy összerakni a csomagot .

2013. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi ötleteket, nagyon sok ötletet adtatok! :) Sajnos nem nagyon tudom mit szoktak/ott enni.

Utalvány is jó ötlet lenne, de azt nem szeretnék adni (van előzménye... :()

2013. dec. 1. 13:47
 6/10 A kérdező kommentje:
esetleg még amit tudok ami befolyásolhatja az étkezési szokásait az az, hogy gyomorfájós (fekélyes volt volt régen.)
2013. dec. 1. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Liszt, cukor, száraz élesztő, sütőpor, vaníliás cukor, habfixáló, tartós tejszín, tartós tej, konzerv gyümölcsök/befőttek, zöldségek, rizs, száraztészta (levesbe való és főételnek való is esetleg, netán tésztalap, pl. lasagnéhoz?), füstölt sonka, kolbász, stb. - amiket az élelmiszeráruházakban sem hűtve állnak, egy nagy guriga sajt (részletekben lefagyaszthatja), lekvár, méz, nutella esetleg?; csoki-cukor is elállnak:), szárított paprika, egy nagy tucat tojás, ketcup, majonéz, mustár és egyéb szószok.
2013. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fekélyes volt, akkor nem ehet fűszeres, erős dolgokat, úgyhogy ezeket mellőzd. Tehát pl. savanyúságot, erős paprikát és társait valószínűleg nem fogyaszthat, de így a levesporokat és egyebeket sem ajánlanám (mármint az instant leveseket), mert azok csak fűszerből állnak.


Ja mégvalami: elálló zöldségek, pl. krumpli, hagyma is mehetnek.

2013. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled és a többiekkkel is, mindent leírtatok. gyakorlatilag egy nagybevásárlást kell csinálnod. még esetleg egy tipp a többi remek ötlethez. pl most a tescóban is lehet (máshol is)csomagolt savanyúkáposztát kapni. Én a spárban vettem, nagyon finom volt. Ehhez löncshúskonzervet, és rizzsel már tud is töltöttkáposztát készíteni, akár karácsonykor is.

ha van időd, két rúd bejglit is süthet neki, de azt is lehet kapni készet is.A mézes puszedlifélék is sokáig elállnak.

Bár, ha sütési kellékekkel is feltankolod, biztosan maga is neki áll sütni.

Szép gondolat, hogy segíteni akarsz, Te legalább tudod, hogy jó helyre kerül az ajándékod.

2013. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Mindenkit felpontoztam, a Kérdezőt, ha lehetne kétszer...

Vannak még jó emberek, akik ÖNZETLENÜL hajlandók segíteni, néha még az arra nem érdemeseknek is.

2013. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!