Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok étel felmelegítve miért...

Sok étel felmelegítve miért nem jó már? Frissen jó izűk van, de hütőben tárolás után, és megmikrózva már nem szívesen eszem meg.

Figyelt kérdés
Mi az oka?

2013. dec. 1. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ételt MEGFELELÖ módon felmelegítve jó ízüek maradnak, néhány kivételtöl eltekintve.


De nem minden esetben a mikró a megoldás.


Ezen kivül a tárolás is sokat számít, ha közben nem megfelelö, akkor minöségi romlás kovetkezik be (különfele vegyi reakciók), viszont szakszerü módszerrel majdnem minden ételt el lehet tenni a következö alkalomig.


Egyébként erre a legjobb példa, hogy sok ember, ha meghallja, hogy melegített az étel, már elöitélettel áll hozzá, ha nem tud róla, akkor a legtöbb esetben észre sem veszi a különbséget.

2013. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mert nincs mikrózás után friss étel érzeted. Én a mélyhűtöttel vagyok így, ami már egyszer fagyasztva volt.

Amit lehet a gáztűzhelyen melegítek fel, forr vagy pirul egyet és máris gusztusosabb - nekem.

2013. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mikró elrontja az ételt, akárki akármit mond. Egyszerűen elrontja az ízét. Ha tehetem, mindig a gázon melegítem az ételt. Tedd ezt te is. Okát nem tudom, de valószínűleg a mikró nem azt a hatást kelti, hogy dolgoztak azzal az étellel.
2013. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem sem ízlik felmelegítve az étel, így már nem is melegítem és a gyomorpanaszaim is megoldódtak. Csak frissen főzve eszek meleg kaját.
2013. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!