Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek 10 dkg cukrot kb...

Szerintetek 10 dkg cukrot kb mennyi mézzel lehet kiváltani?

Figyelt kérdés
csokilikőrt csinálnék ajándékba, de a barátnőm sajnos nem ehet cukrot. (összesen egyébként 30 dkg cukrot kell kiváltanom)

2013. dec. 7. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A méz gyakorlatilag cukor...
2013. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 doboszoli ***** válasza:

Szerintem a méz édesítő hatása gyengébb a kristályos cukorénál, magasabb víztartalmából adódóan.

Ha fegyvert fognának rám, olyan 1/3-dal többet használnék, mint cukorból.

2013. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A méz pont, hogy édesebb ;) feleannyit használnék.
2013. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 doboszoli ***** válasza:
91%

Nos, így ebéd után vettem a fáradságot, és utánanéztem.(desszert helyett)

Eszerint a kristálycukor 100 grammja, 390 kcal-t, és 100(!) gramm szénhidrátot tartalmaz. A méznél ez 300 kcal, és 82 gramm.

Lehet vitatkozni, de a tények makacs dolgok..)))

2013. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tény, hogy az, hogy mennyi szénhidrát van benne, nem szabályozza azt, hogy mennyire édes. A krumplinak 70 a szénhidrátja 10dkg-re,mégse édes.
2013. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elírtam, a rizst akartam írni, annak 70 a szénhidrát tartalma, mégse édes. A szénhidrát nem egyenlő a cukorral.
2013. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:

Induljunk a kályhától.

A szénhidrátok közé soroljuk a cukrot, a keményítőt, és a cellulózt is. Ezek közül csak a cukor édes ízű. Az, hogy ez répa-nád-gyümölcs-szőlőcukor, a kérdező szempontjából közömbös.

Azonos mértékben ízesítenek, ha mindegyik azonos töménységű.

A méz folyékony (alapesetben) tehát a kristálycukornál magasabb a víztartalma,valamint agy rakás egyéb anyagot tartalmaz a cukortartalom rovására,(mindkettőnél 100 grammról beszélünk) nem olyan tömény, feltehetőleg kevésbé édesít.

Mindemellett kompromisszum kész vagyok.

2013. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most írhatsz aztán 2 oldalas tudományos izét is, a méz akkor is édesebb, mint a cukor. A kérdező nem laborba akarja vinni a likőrt, hanem a barátnőjének...

Tehát feleannyi kell bele.

2013. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes! Én édesen iszom a teát! Míg kristálycukorból 3 teáskanálnyi mennyiség elég egy bögrényi teába, addig mézből legalább 6 teáskanálnyi mézet teszek bele, hogy olyan édes íze legyen mint ha cukrot tettem volna bele.

3 teáskanál mézet meg sem szoktam érezni a teában. Van egy kis íze, de nem annyira édes.

2013. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért mert te mutáns vagy :D:D
2013. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!