Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Normális, hogy 1 liter az...

Normális, hogy 1 liter az esti kakaó adagom?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán ugyan,de pl most is csináltam kakaót,és mindig 1 liter tejből készítem,amit meg is iszok 2 szelet szendvics kíséretében.Miért nem elég nekem egy bögre kakaó?


Ma ettem 2 tányér krumplistésztát,1 sport szeletet,és most az 1 liter kakaót + 2 szelet kenyér,vaj,kolbász,

szóval azt nem mondhatom,hogy korgott a gyomrom,de valahogy kakaóból ennyi az "elég" nekem.


Ez sok,vagy normális ?

28/L


2014. jan. 3. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Honnan tudjam, hogy mi az energiafelhasználásod, életviteled?
2014. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól esik akkor igen!

Egészségedre :)

2014. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

" Honnan tudjam, hogy mi az energiafelhasználásod, életviteled? "


drága...nem a fogyókúra rovatba írtam....

segítek értelmezni a kérdést :

MÁSOKHOZ képest sok vagy kevés -e ez a mennyiség,vagyis MÁS is simán megiszik 1 liter kakaót vacsira,vagy inkább jellemzően eltötyörészik egy 2 decis bögrével a laptop előtt?

Nem érdekel az energiabevitel,mert nem vagyok duci,kövér,stb.Azt,hogy miket ettem ma,azért írtam le,hogy még ezek tudatában is mennyire "húzós" ez a kakaómennyiség egy étkezésre.Szimplán,mint tény érdekelt.De neked biztos sok.Pipa.


Második válaszoló :

igen,köszi,jólesett,kellemesen eltelített :)

2014. jan. 3. 23:48
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Várd meg a végeredményt!
2014. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Ha jól esik akkor gondolom normális:) mondjuk én ha csak egy bögre kakaóval leülök és megiszom már attól úgy érzem tele vagyok..bár rólam tudni kell hogy szinte alig eszek. egyszerűen nem vagyok éhes soha..lehet hogy én azért érzem egy bögre kakaó után hogy "jóllaktam" mert összeszűkült a gyomrom.

de egészségedre,ha jól esik:)

2014. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, hogy normális-em, de nekem 2 deci is bőven elég. Havonta. Azért az a kajamennyiség, amit itt felsorolsz, az nekem minimum kétnapi adag (38F)
2014. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális. Vannak emberek, akik 1 l bort isznak esténként... na, az már nem normális.
2014. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha a hiánybetegségek nem zavarnak akkor nyugodtan. Tejbe nem fogsz belehalni.
2014. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

hiánybetegségek? :D :D hát itt tényleg ment mindenfelé a válasz,csak a kérdésre nem,de köszönöm azoknak,akik felfogták a kérdést:)


azt hiszem,egyik férfi hozzászóló írta,hogy ez neki 2 napi adagja..hát izé...érdekes férfi imitátorok lézengenek mostanság..tehát neked a napi adagod akkor jelen példákkal élve és megfelelően elosztva,reggelire 1 szelet kenyér,2,5 dl folyadékkal,majd tízóraira egy kisméretű sportszelet FELE, ebédre 1 tányér krumplis tészta,majd vacsorára is egy szendvics 2,5 dl folyadékkal...2 napra osztottam fel a mennyiségeket,ahogy írtad is....ööö..

1. kamu

2. nincs pénzed kajára/nem adnak enni

3. remélem egy táskát fel tudsz azért emelni:D



persze a krumplistészta lehetne 1 szelet hús zöldséggel,a kakaó mondjuk tej,sör,víz,vagy akármi mással be lehet helyettesíteni,én most csak azt próbáltam érzékeltetni,hogy az,hogy neked ez "2 napi adag lenne",az férfi esetében elég furcsa...


a többi feltörekvő okoskának :

ÍRTAM,hogy ritkán csinálok kakaót,de amikor készítek,akkor 1 liter tejből.Gratula,ha ebből az jön le,hogy naponta ezt és ennyit iszom és eszem,és hiánybetegségek,és sötöbö.Dietetikusnak senki ne menjen :D


köszönöm mégegyszer annak,aki érdemben válaszolt !

jóéjt!

2014. jan. 4. 01:02
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Hülye kérdésre nem nagyon lehet normális választ adni.

Egy liter tejben kb. 500 kalória van + hozzájön még a nyilván cukrozott kakaópor. Egy átlag nő napi kalóriaszükséglete kb. 2000 kalória. (Függ a súlyától, magasságától és az aktivitásától.)

Amit te megettél, az nagyjából 2000 kalória lehet, de lehet kevesebb vagy több, honnan tudjam, mekkor a tányérod és mekkora szelet kenyerek voltak, illetve hány deka kolbász volt rajtuk?

Nos tehát... hízás akkor van, ha valaki tartósan több kalóriát visz be, mint amennyire szüksége van. 1 kg hízás kb. 7500 felesleges kalóriától következik be (tehát a napi kb. 2000-ren felül). Ez nagyjából azt jelenti, hogy ha megeszed, amennyi kell, akkor ha csak a tejet veszem, 1 kg-t kb. 14 nap alatt hízol tőle. Mivel ott van még a cukros kakaó, kakaóval számolva ez kevesebb idő alatt is összejön.

Ha viszont napi 5 km-t futsz, akkor meg se kottyan a +500 kalória.

És ha alig eszel, és csak kakaón élsz, még fogyni is fogsz.

Ezt mi nem tudjuk, honnan is tudnánk?


Ha arra vagy kíváncsi, én mennyi kakaót iszom, akkor havonta 2-3 alkalommal kb. 3 decit, azt viszont tejszínhabbal.


És tudom, hogy ez nem a fogyókúra rovat, még csak nem is az egészség, de amit ma műveltél, az elég gáz. Ha mindig így csinálnád, bérletet válthatnál a diabetológiára.

De 28 évesen remélhetőleg van annyi eszed, hogy néha olyat is eszel, ami használ is, nem csak árt...

2014. jan. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!