Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Átlagosan, mekkora mezőgazdasá...

Kis bob kérdése:

Átlagosan, mekkora mezőgazdasági terület szükséges, egy ember élelmezéséhez?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megélsz csak krumplin, és csak egy évig akarsz élni, 100 négyzetméter is elég.
2014. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én nem egy extrém szituációról beszélek és nem is egy rövid idöszakról, tehát nem egy hónapról, hanem, hogy egy ember, aki átlagosan étkezik, amennyi húst megeszik, azoknak a háziellátásához szükséges területét figyelembe véve, gyümölcs, zöldség, amit megeszik mekkora területen terem, a búza a gabona... stb. ugye itt, azért nem egy bizonyos rövid idöszakról beszélek, hanem általánosan gondolom, hogy egy ciklust számítva. mondjuk gabona, gyümölcs esetében 1 év és utána az a terület felszabadul és a követzeö ciklusban újra rendelkezésre áll, állat esetében ez lehet hosszabb lehet rövidebb (mondjuk egy legelö), vagy mennyi takarmány szükséges egy liter tej elöállításához, mennyi tej egy kg sajthoz?!

én olvastam már korábban, ilyen statisztikákat, de sajnos már nem tudom hol. az érdekel, hogy egy embre élelmezésére, hány ha megy rá?

2014. jan. 4. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem számítjuk a legelőket,

a Földön 15296127 km2 megművelt terület van és 7,046 milliárd ember él. Így egy emberre egy kb. 47x47 méteres terület jut, ami egy focipálya harmada.

Ha viszont a legelőket is belevesszük, akkor minden emberre egy teljes focipálya jut.

2014. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ érdekes és értékelem fáradozásodat, de nem egészen így gondoltam. elöször is egy magyar ill. európai vagy észak amerikaira gondoltam, mert ugye mi kb. 100x annyi élelmet használunk el, mint egy ázsai vagy afrikai -ugye itt azt az élelmet is figyelembe kell venni, amit kidobunk. lehet ugyan, hogy nálunk, az emberek probálják ez eldobást elkerülni, de nyugateurópában évente egy személy 100nál is több kg dob a szemétbe.

a másik, hogy sok naturtársadalom, kissebb mértékben fogyaszt el termelt élelmet és nagyobb arányban vadat. ugyanígy, sok kultura, nagymértékben halakból és a tenger gyümölcseiböl táplálkozik, ami ebben a számitásban nem vehetö figyelembe...

2014. jan. 4. 20:42
 5/7 A kérdező kommentje:

na, megtaláltam a választ:

[link]

ez egy német felmérés, amelyben kiszámolják, hogy mekkora mezögazdasági területre van szükség /fö, ha ökologiai termelésben, csak belföldi (német) terméket fogyaszt az ember.

nagyon érdekes, hogy mekkora a különbség az állati és növényi élelem között.

egy kg zödséghez, 0.4 nm-re van szükség, míg 1 kg marhahúsnál ez 30 nm! tehát majdnem a 80x-a.

összvisz 2500 nm-re van szükség -azt hittem többre.

a német és a magyar éghajlat és mezögazdasági technikák, nem térnek el nagy mértékben egymástól, így azt hiszem ezeket az értékeket, magunkra is vonatkoztatthatjuk...

2014. jan. 7. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
megdöbbentő, hogy a mezőgazdasági területek nagyobbik fele csak arra van, hogy az állatokat etessék, amit aztán megeszünk
2014. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azt ugyan tudtam, de nem tudtam, hogy majdnem a 80xa a terület igénye a zöldség, gyümölcsel szemben.

én a gazdákat meg is tudom érteni, hogy felhagynak az állattenyésztéssel, mert nem kifizetödö, hacsak nem gigantikus mértékben termel az ember és rendellenes tápot alkalmaz, mint pl. az immár betiltott állat-lisztet, ami a kergemarha kort (BSE) okozta.

és ha megnézzük, hogy ma milyen dumping árakon kínálják a húst, akkor ki lehet számítani, hogy az honnan jött és azt az állatot mivel táplálták...

a szüleink, nagyszüleink idejében, nem volt természetes, hogy az ember mindennap húst hussal egyen...

2014. jan. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!